Prywatne lekcje bez VAT?

Prywatne lekcje bez VAT?

Zwolnienie z podatku od towarów i usług (podatku VAT) dotyczy tylko tych nauczycieli, którzy proponują prywatne lekcje dodatkowe samodzielnie. Oznacza to, że nie mogą pracować na rzecz instytucji edukacyjnych, które to w pierwszej kolejności uzyskują dochody z tytułu zajęć pozalekcyjnych.

Przede wszystkim należy powiedzieć, że nie ma znaczenia poziom oferowanych zajęć dodatkowych. Mogą one obejmować materiał z przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły średniej lub studiów wyższych.

Oprócz tego zajęcia muszą odbywać się na gruncie prywatnym i dotyczyć wybranego zagadnienia lub obranej tematyki. Dodatkowo wynagrodzenie z tego tytułu w całości powinno być przekazywane nauczycielowi-korepetytorowi.

Jeśli nauczyciel świadczy zajęcia dodatkowe, jednak pracuje na rzecz dowolnej instytucji oświatowej w ramach tych lekcji, wówczas nie może liczyć na łagodniejsze traktowanie i musi płacić podatek od swoich dochodów.

Warto nadmienić, że prowadzący zajęcia dodatkowe powinien posiadać odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz przygotowanie pedagogiczne do nauki z dziećmi.

Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych to bardzo opłacalne i popularne w dzisiejszych czasach zajęcie. Pozwala dorobić młodym nauczycielom oraz pomaga słabszym uczniom.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Napiwki z podatkiem?
Next Charakterystyka roku podatkowego

Może to Ci się spodoba

Zwolnienia 0 Comments

Podatek za pożyczenie pieniędzy?

Zdarza się, że przedsiębiorcy mają problemy finansowe i szukają dodatkowych pieniędzy. Zwykle mogą liczyć na zaprzyjaźnione firmy, które są w lepszej sytuacji i mogą użyczyć ustaloną kwotę. Czy taka pożyczka

Zwolnienia 0 Comments

Kiedy biuro rachunkowe może nie płacić VAT?

Zgodnie z zarządzeniami podatkowymi zwolnione od podatku VAT mogą być podmioty gospodarcze, których wysokość sprzedaży opodatkowanej nie przewyższyła w poprzednim roku podatkowym określonego progu podatkowego. Ustawa o VAT reguluje również,

Zwolnienia 0 Comments

Rzeczy używane bez VAT

Przedsiębiorca nie będzie musiał rozliczać się z podatku VAT gdy sprzeda rzecz, której używał przez co najmniej 6 miesięcy. Takie zwolnienie jest możliwie, gdy w chwili nabycia rzeczy podatnikowi nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź