Sprawdź zmiany w PIT 2014

Sprawdź zmiany w PIT 2014

Każdy nowy rok podatkowy przynosi większe lub mniejsze zmiany. Na szczęście w roku 2014 zmiany nie są ani wielkie, ani kuriozalne. Wprawdzie zmianom uległo rozliczanie aut z kratką, ale to tyczy się tylko przedsiębiorców. Zwykle zmiany dotyczą rozliczania podatku firmowego. Czy to oznacza, że zwykły, statystyczny Kowalski może spać spokojnie? Nie, zmiany dotyczą także osób fizycznych.
Ciekawostką jest fakt, że w 2015 roku do prawa podatkowego ma zostać wprowadzona duża korekta, która najprawdopodobniej zmieni wiele w systemie rozliczania. Na razie jednak nie podajemy szczegółów, gdyż nie zostało to jeszcze zatwierdzone przez rząd. Skupmy się na tym, co zostało przyjęte i obowiązuje od 2014 roku.

Ulga prorodzinna

Od teraz rodzice, którzy chcą otrzymać ulgę na potomstwo mogą ubiegać się o znacznie więcej. Zmiana na korzyść, gdyż do tej pory ulga podatkowa wynosiła dokładnie 92,67 zł miesięcznie (rocznie 1112,04 zł) na dziecko. Bez znaczenia, ile dzieci jest w rodzinie lub jakie przychody otrzymują rodzice. Natomiast od 1 stycznia 2014 roku ulga przeliczana jest na ilość dzieci w rodzinie. I tak w przypadku czterech lub więcej potomków ulga miesięczna na każde z dziecko będzie wynosić do 185,4 zł. Pojawił się jednak próg dochodowy dla rodziców, którzy mają tylko jedno dziecko. Limit wynosi 24 tysiące złotych przychodu rocznie. Jeżeli zostanie przekroczony – ulga nie zostanie przyznana.

Odliczenie kosztów Internetu

Od 1 stycznia 2014 roku podatnicy mogą rozliczać się z ulg internetowych tylko dwa razy. Jeżeli ilość zostanie przekroczona – ulga nie zostanie przyznana. Dwa, następujące po sobie lata. Taki limit prowadza prawo podatkowe. W obliczeniu ulg podatników wspiera odpowiednie oprogramowanie np. Program dol Rozliczenia PIT 2014

Odliczanie podatku VAT

Z dniem 1 kwietnia 2014 roiku w życie weszła ustawa, która ogranicza odliczanie 100% podatku VAT od aut z kratką. Zmiana dotyczy firm, które korzystają z aut w formie służbowej i prywatnej. Od teraz rozliczać będzie można tylko 50% wartości VAT. Ulgę zachowają tylko te przedsiębiorstwa, które udokumentują wyłącznie służbowe korzystanie z aut osobowych (zmiany nie dotyczą aut o masie własnej przekraczającej 3,5 tony).

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Na jakich zasadach należy archiwizować dokumenty księgowe?
Next Kto zobowiązany jest do płacenia podatku leśnego?

Może to Ci się spodoba

Działalność gospodarcza 3 komentarze

Formularz PIT-36 nie tylko dla przedsiębiorców

Formularz PIT-36 najczęściej wypełniają osoby prowadzące działalność gospodarczą, jednak nie tylko oni. Przedstawiamy sytuacje, w których PIT-36 musi zostać wypełniony przez osobę prywatną. Praca za granicą Formularz PIT-36 przeznaczony jest

Rozliczenia PIT-ów 3 komentarze

Ile zyskasz, gdy przyznasz się do nieujawnionej darowizny

Przyjęta przed laty i niezgłoszona do opodatkowania darowizna może być źródłem sporych kosztów podatnika. Jeśli organ podatkowy ujawni taki fakt, nakłada daninę od nieujawnionych dochodów w wysokości 75% podstawy opodatkowania.

Kiedy ulga na dziecko zarabiające za granicą?

Zgodnie z ustawą podatkową, prawo do ulgi prorodzinnej przysługuje rodzicom dziecka, które w roku podatkowym nie uzyskało dochodu wyższego niż 3 089zł. A co jeśli dziecko zarabia poza granicami Polski? Zdania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź