Jak powinno wyglądać rozliczenie korepetytora?
W ostatnim czasie wielu uczniów i studentów korzysta z usług korepetytora. Pobierają dodatkowych lekcji z Wszystkich przedmiotów, gdyż nie są w stanie samodzielnie opanować tematu. Dlatego też ofert udzielania korepetycji jest coraz więcej. Rosnące przychody zmuszają do rozliczenia z urzędem skarbowym. Jak powinien to zrobić prywatny nauczyciel?
W zgodzie z prawem z karty podatkowej może korzystać każdy korepetytor, bez względu na wynagrodzenie. Liczy się jednak liczba godzin na odpłatną edukację.
Jest to interesujący sposób, ponieważ nie trzeba posiadać ksiąg rachunkowych, wysyłać zeznania podatkowego, a jednocześnie można zmniejszyć zobowiązania podatkowe.
Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku karty podatkowej nie należy prowadzić dodatkowej działalności gospodarczej (oprócz udzielania korepetycji) oraz przyjmować podwładnych na żadną umowę o pracę.
Wysokość podatku szacowana jest na podstawie rodzaju proponowanych usług, ilości mieszkańców miasta, personelu oraz czasu pracy w czasie jednego miesiąca. Wartości zaczynają się od 230 zł (w przypadku pracy do 48 godzin w miesiącu) do nawet 705 zł, jeśli korepetytor przepracowuje powyżej 96 godzin miesięcznie.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!
9 komentarzy
Ewelina
30 sierpnia, 13:07Gosia
01 sierpnia, 16:56Pep
05 sierpnia, 12:22Adrian
11 sierpnia, 19:12dzi
07 sierpnia, 16:46Jlk
08 sierpnia, 12:34Michał
11 sierpnia, 19:10Janek
14 sierpnia, 15:48Tomek
17 sierpnia, 18:23