Archiwizowanie dokumentów – kiedy i dlaczego?

Archiwizowanie dokumentów – kiedy i dlaczego?

Ekoakta to firma z kilkunastoletnim doświadczeniem. To właśnie my oferujemy szeroki wachlarz usług (w tym np. poczta firmowa) które są gwarancją najwyższej jakości i niezawodności. Nasza przeszkolona, niebywale zmotywowana i wykształcona kadra pracownicza wykonuje swoje obowiązki na najwyższym poziomie. Chcemy być perfekcyjni i niezawodni. Bierzemy pełną odpowiedzialność za archiwizowanie dokumentów Twojej firmy. Cenimy sobie Twój czas i zaoszczędzamy Ci wielu stresowych sytuacji.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że żywotność niektórych dokumentów przechowywanych w Twojej firmie jest niezwykle długa? Niektóre z nich muszą być przechowywane przez kilka, inne przez kilkadziesiąt lat. To właśnie takie wymogi nakłada na nas nasze prawo. Nagannym zachowaniem jest zapominanie o tym, że nawet po likwidacji Twojej działalności gospodarczej wiele z tych dokumentów będzie trzeba przechowywać w dalszym ciągu. I to nie w byle jakich warunkach. Istnieją bowiem instrukcje i przepisy, które jasno precyzują oferowaną przez nas usługę. Archiwizacja dokumentów w własnej firmie to niejednokrotnie kosztowny proces. Rozsądniej jest scedować te obowiązki na nas. Podejmując taką decyzję nie musisz liczyć się z niepotrzebnymi wydatkami, które trzeba będzie ponieść. Wykwalifikowani specjaliści i utrzymanie ich na etacie generują spore koszty. Niejednokrotnie trzeba liczyć się z pokrywaniem kosztów związanych również z wynajmem odpowiednich pomieszczeń na akta, czy chociażby opłaceniem magazynierów. Dzięki nam nie musisz się martwić o nic.

Dlaczego Ekoakta? Ponieważ to właśnie my wychodzimy na przeciw Twoim oczekiwaniom. To właśnie dzięki nam zaoszczędzasz swój czas i pieniądze. Dzięki naszemu doświadczeniu nie musisz posiadać absolutnie żadnej wiedzy by prawidłowo i zgodnie z prawem archiwizować dokumenty swojej firmy. Spełniamy wszystkie wymogi prawne i w sposób świadomy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność. Oferujemy niebywale elastyczne warunki współpracy dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Sklasyfikujemy dokumenty wg. poszczególnych kategorii, a Tobie zapewnimy komfort i wygodę.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Może to Ci się spodoba

Czy wydatki na biuro są dużym kosztem?

Przedsiębiorcy, którzy planują otwarcie własnej działalność gospodarczą zwykle mają poważne problemy z uzbieraniem wystarczającego kapitału początkowego na pokrycie najważniejszych opłat oraz zakup sprzętu. Istnieją jednak ciekawe rozwiązania, które pozwolą obniżyć

Urząd skarbowy 13 komentarzy

Bilety i paragony – kiedy fiskus uzna je za dowód poniesienia wydatku?

Działalność gospodarcza polega nie tylko na uzyskiwaniu jak najwyższych dochodów, ale również na optymalizacji kosztów i obciążeń publicznoprawnych. W zakresie podatkowym, przedsiębiorcy starają się zaliczyć jak największą ilość wydatków do

Koszty 0 Comments

Generowanie oszczędności w firmie przez optymalizację wydatków służbowych

Wydatki firmowe są coraz częściej pod lupą dyrektorów finansowych. W większości przedsiębiorstw jest to obszar, który można usprawnić – dotyczy to zarówno wysokości wydatków, jak i czasu potrzebnego na ich

6 komentarzy

 1. Maria
  30 sierpnia, 13:13 Reply
  Często firmy, które kończą swoją działalność wyrzucają lub gubią dokumenty. Fajnie by było, gdybyście jeszcze pokazali opinie o Ekoakta - chciałbym wiedzieć, czy inni są zadowoleni.
 2. filip
  07 sierpnia, 16:53 Reply
  Każdy dokument powinien być przechowywany co najmniej 5 lat. Wtedy mamy pewność, że nic nie zginie i że coś się przedawniło.
 3. Misiekk
  10 sierpnia, 22:06 Reply
  Super, że jest taka firma, bo przy małej informatyzacji firmy tona papierów to na pewno problematyczna kwestia, mam nadzieję, że cenowo też jest ok. Mam kilka pytań, postaram się skontaktować przez prywatną wiadomość, dziękuję za informację!
 4. kolec
  15 grudnia, 19:35 Reply
  W niektórych przypadkach jak dla mnie archiwizowanie powinno trwać krócej niż ileś tam lat. Niektóre dokumenty tyle się nie przydają.
 5. ewa
  17 grudnia, 20:29 Reply
  Może i archiwizowanie dokumentów jest ważne, ale czy na prawdę te dokumenty muszą tyle leżeć?
 6. agon
  20 grudnia, 12:06 Reply
  Archiwizowanie to dobra rzecz, ale tylko w przypadku gdy dokumenty są przechowywane tyle ile powinny być przechowywane. Czasem jest to zdecydowanie za długo.

Zostaw odpowiedź