Czy warto wydać pieniądze na filtr do wody?

Czy warto wydać pieniądze na filtr do wody?

Woda z kranu powinna być oczyszczona z osadów, kamienia i plam. Filtry są dostępne w różnych rozmiarach, mają różne zastosowania, są wydajne i skuteczne. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni filtr do swojej wody.

Aby w pełni wykorzystać potencjał filtra, ważne jest właściwe zdiagnozowanie problemu, określenie jakości wody i jej przeznaczenia. Podłączenie do linii wodociągowej jest proste. Należy jedynie poprosić o wyniki analizy wody. Na podstawie wyników można określić jakość wody i kroki, które należy podjąć, aby ją poprawić.

Jeśli posiadasz własną studnię głębinową, sytuacja będzie nieco bardziej skomplikowana. Niestety, oznacza to, że za badanie jakości wody trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Jeśli:

  • Korzystają Państwo z zupełnie nowej studni.
  • Studnia nie była używana od dłuższego czasu.
  • Wystąpiły powodzie.
  • Stan wody uległ zmianie (nieprzyjemny zapach, mętność i brązowy kolor).
  • Może powodować podrażnienia skóry.
  • Zużycie wody może prowadzić do pogorszenia samopoczucia.
  • Na ceramice i armaturze może pojawić się rdza lub biały osad.

Filtry do wody dla domów jednorodzinnych

Bez względu na jakość wody, w każdej instalacji powinien znaleźć się filtr sedymentacyjny (narurowy, mechaniczny, siatkowy). Jego zadaniem jest usuwanie większych zanieczyszczeń stałych, takich jak piasek, ziemia, rdza. Przy wyborze modelu należy kierować się przepływem wody, dokładnością filtracji (najlepiej od 20 do 50 mikronów), a także atestem PZH. Certyfikat ten jest obowiązkowy dla wszystkich filtrów, które mają kontakt z wodą pitną. Do uzdatniania wody w domu najlepsze są filtry o dużej pojemności. Jest to szczególnie ważne, gdy spożywamy wodę z własnej studni. Taka woda jest szczególnie narażona na wysoki poziom jonów żelaza i związków azotu.

Sprawdź: Ranking filtrów do wody

Montaż filtrów

Dobrym miejscem na umieszczenie filtrów jest garaż lub kotłownia. Ważne jest, aby filtry nie były narażone na zbyt niskie temperatury i były łatwo dostępne. Ułatwi to ich konserwację. Ważne jest, aby umieścić filtry za wodomierzem, jeśli korzystamy z wody wodociągowej. Jeśli w domu znajduje się studnia głębinowa, filtry powinny być zainstalowane dopiero wtedy, gdy ciecz dostaje się do domu.

Wiele filtrów i bakteriobójczych lamp ultrafioletowych zużywa również energię elektryczną. Ważne jest, aby upewnić się, że są one podłączone do gniazdka 230 V. Prawie wszystkie domy używają prostych filtrów mechanicznych do wstępnej filtracji. Obejmują one korpus o średnicy 10-20 cali, wózek filtracyjny, a w przypadku bardziej zaawansowanych modeli – system przepłukiwania. Wkłady filtracyjne powinny być wymieniane w zależności od stopnia zanieczyszczenia wody. Siatka w modelach do samodzielnego mycia musi być czyszczona chemicznie.

Filtry do wody – czy to się opłaca?

Filtry do wody mogą mieć pozytywny wpływ na jakość i twardość wody. Ten dodatkowy atut, oprócz korzystniejszego dla skóry poziomu pH, pomoże również przedłużyć żywotność sprzętu AGD oraz wyeliminować niechciane osady na armaturze wodno-kanalizacyjnej.

Jaki filtr jest najlepszy do wody pitnej?

Istnieje wiele dostępnych na rynku filtrów do wody pitnej. Nie trzeba być ekspertem, aby znaleźć te najlepsze. Membrany te usuwają ponad 90% wszystkich zanieczyszczeń z wody.

Domowy system wspomagania uzdatniania wody może zapewnić, że woda jest bezpieczna i czysta. Dzięki temu woda będzie gotowa do spożycia od razu po odkręceniu kranu.

Previous Nieznany sprawca wypadku – kto ponosi koszty?
Next Jaki wzmacniacz zintegrowany powinienem kupić?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Firmy średniej wielkości coraz chętniej sięgają po kredyt inwestycyjny

– Widać rosnące zainteresowanie – zwłaszcza średnich firm – pożyczaniem pieniędzy na cele inwestycyjne – mówi prezes ING Banku Śląskiego. To powinno jeszcze mocniej pobudzić wzrost gospodarczy. Udział banku w rynku

Najczęstsze problemy 0 Comments

Jak opisać remanent w KPiR?

Zmorą wielu handlowców jest konieczność przeprowadzenia remanentów. Obowiązek ten wiąże się z wieloma zobowiązaniami, wyrzeczeniami i formalnościami. Jak ująć różnice wynikające z remanentu w KPiR? Wedle prawa remanent powinien zostać

Wiadomości 1Comments

Konsolidacja – na czym to polega?

Zjawisko konsolidacji bardzo często mylone jest ze sposobem na wyjście z długów kredytowych. Niemniej, nie należy utożsamiać w sposób bezpośredni możliwości połączenia kredytów w jedno zobowiązanie z oddłużaniem kredytobiorcy. Kredyty

Wiadomości 0 Comments

Banki wydają 1–3 proc. swoich przychodów na druk i zarządzanie dokumentami

W pełni cyfrowe biuro to jeszcze odległa przyszłość – podkreślają przedstawiciele firmy Lexmark. Dziś blisko 40 proc. procesów w bankach wciąż opiera się na papierowych wersja dokumentów. Zarządzanie dokumentacją i drukiem to

Finanse 0 Comments

Spada liczba udzielanych kredytów

Banki udzielają coraz mniej kredytów konsumpcyjnych. W maju po raz pierwszy od miesięcy spadła także ich wartość. Spowolnienie w tym miesiącu odnotował także rynek kredytów hipotecznych. Na oba segmenty duży wpływ

Wiadomości

Czy domena europejska to dobra inwestycja?

Domena europejska (.eu) zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Wielu przedsiębiorców często rejestruje ją w parze z naszą domeną narodową (.pl) dla podkreślenia europejskiego wymiaru swojej działalności. Prawie 38% witryn

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź