Jak odliczyć ulotki i plakaty dla firmy?

Jeśli firma chce się reklamować w prasie lub na plakatach musi poświecić na ten cel konkretne pieniądze. Promocja działalności to zwykle duże nakłady finansowe, jednak zwykle bardzo się opłacają. Jak rozliczyć koszty przeznaczone na reklamę?

Wszystkie wydatki na ulotki, billboardy, plakaty i banery można wpisać w koszty uzyskania przychodu, ponieważ ich rozpowszechnienie może mieć duży wpływ na zwiększenie ilości klientów i ogólne zainteresowanie przedsiębiorstwem.

Należy jednak pamiętać, że materiały promocyjne muszą mieć bezpośredni związek z profilem działalności gospodarczej oraz proponowanymi w ramach firmy usługami. Jeśli reklamy odbiegają tematycznie od zakresy usług, wówczas wpisanie reklamy w koszty może być podejrzane i zweryfikowane przez odpowiednie organy państwowe.

Oprócz tego wszelkie foldery reklamowe lub materiały promocyjne mogą zostać włączone w koszty reprezentacyjne czyli naświetlające walory marki i przyciągające zainteresowanych kontrahentów.

Każdy przedsiębiorca musi mieć pewność, że prowadzone przez niego kampanie reklamowe są korzystne i mają realny wpływ na zwiększenie obrotów. Dodatkowo należy przeanalizować zakres działania oraz klientów docelowych. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie można wpisywać ulotki w koszty.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Czy w spółce cywilnej odprowadza się podatek dochodowy?
Next Czy podatek można spłacać ratalnie?

Może to Ci się spodoba

Co nie jest kosztem 1Comments

Czy jednostronne świadczenie może być wliczone w koszty podatkowe?

Koszty uzyskania przychodu to koszty ponoszone przez podatnika w celu uzyskania przychodów lub zabezpieczenia ich źródła. Wydatki, których ustawodawca nie zaliczył do kosztów, które nie stanowią kosztów uzyskania przychodów są

Co nie jest kosztem 1Comments

Czy korzystanie z kablówki jest kosztem uzyskania przychodu?

Ostatnimi czasy na rynku usług prężnie rozwijają się firmy oferujące pakiety telewizyjne. Nowe konfiguracje, ciekawsze oferty, coraz więcej nowości i udogodnień. Trudno się zorientować, gdzie będzie dobrze i tanio. Od

Co nie jest kosztem 2 komentarze

Okulary a koszty uzyskania przychodu

Wiele osób, które cały dzień pracy spędzają przed komputerem lub na papierkowej robocie wie, jak szybko męczą się oczy. Z czasem trzeba nosić okulary lub soczewki kontaktowe, ponieważ ciągłe nadwyrężanie

Co nie jest kosztem 2 komentarze

Jak liczyć koszty remontu mieszkaniowego?

Wielu przedsiębiorców, którzy posiadają nieruchomości (głównie mieszkania) pod wynajem muszą od czasu do czasu remontować. Koszty takiego przedsięwzięcia są zwykle dość wysokie, jednak stanowią pewnego rodzaju inwestycję. Czy można zatem

4 komentarze

 1. Karolina
  04 września, 14:51 Reply
  Dlaczego przedsiębiorca może wszystko odliczać, a taki zwykły człowiek nie? To nie sprawiedliwe, bo dawniej zwykły obywatel miał więcej przywilejów.
 2. Beata
  19 września, 12:41 Reply
  Karolino, ten przedsiębiorca to zwykły człowiek, dawniej zwykły obywatel pracował, teraz musi szukać pracy więc zakłada firmę.
 3. porek
  10 sierpnia, 14:07 Reply
  Jeśli firma chce się reklamować w prasie lub na plakatach musi poświecić na ten cel konkretne pieniądze i nie ma co oszczędzać.
 4. agon
  20 grudnia, 12:13 Reply
  Dokładnie. Porządna i solidna reklama na pewno przyniesie zamierzony skutek. Warto o tym pamiętać decydując się na reklamę.

Zostaw odpowiedź