Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Nie jesteś pewien jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie? Możemy Ci pomóc! Dlaczego nożyczki są tak ważne? To niezbędne narzędzie dla każdego profesjonalnego fryzjera. Idealnie dobrana para nożyczek zapewni nienaganną fryzurę. Jest to znak, że fryzjer jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Każda oferowana przez Ciebie usługa jest w pewnym sensie Twoją wizytówką.

Dziś pokażemy Ci kilka kluczowych parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze nożyczek fryzjerskich.

Profesjonalni fryzjerzy mogą być drodzy. Cena jest zazwyczaj wyższa w przypadku nożyczek wysokiej jakości. Wszystko zależy od tego, jak zostały wykonane i z jakiego materiału są zrobione. Należy pamiętać, że jest to inwestycja, która zwróci się w dłuższej perspektywie czasu, gdy zadowoleni klienci będą wracać do naszego salonu. Obecnie na rynku jest wiele modeli nożyczek, każdy z nich ma swoje przeznaczenie, parametry i kształty. Daje nam to więcej możliwości, ale nie ułatwia wyboru tego właściwego.

Jest to uniwersalna zasada: nożyczki fryzjerskie muszą być dostosowane do potrzeb i możliwości ich właścicieli.

Poniżej przedstawiamy podstawowe cechy nożyczek, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję. Czytając nasze wskazówki weź pod uwagę swoje osobiste potrzeby i możliwości.

Czytaj również: Poczekalnia fryzjerska – jak ją urządzić?

Nożyczki fryzjerskie z odpowiedniego materiału

Do produkcji nożyczek fryzjerskich powinny być używane wysokiej jakości surowce. Powinny być one wykonane z hartowanej stali nierdzewnej. Tradycyjny proces kucia na gorąco gwarantuje wysoką twardość i odporność na urazy chemiczne i mechaniczne. Ten trudny i czasochłonny proces zabezpiecza ostrza przed korozją i zapewnia długą żywotność.

Wymiary nożyczek fryzjerskich

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar nożyczek fryzjerskich. Niektórzy styliści wolą używać krótkich nożyczek, podczas gdy inni preferują długie. Wszystko zależy od rodzaju cięcia, które wykonują. Powinny one być odpowiedniej wielkości dla dłoni ich właściciela. Nożyczki fryzjerskie mierzy się w calach. 1 cal to 2,54 centymetra. Na rynku jest wiele rozmiarów nożyczek, ale najpopularniejsze to 5,5″, 6,0″ i 6,5″.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar nożyczek dla swojej dłoni?

Dobrym pomysłem jest zmierzenie długości środkowego palca i całej długości nożyczek. Umieść nożyczki w dłoni tak, aby otwór na palec dotykał kciuka. Czubek ostrza powinien dotykać końca środkowego palca.

Kształt nożyczek fryzjerskich

Istotne jest, aby nożyczki miały ergonomiczny kształt z odpowiednio wyprofilowanym uchwytem. Aby zminimalizować zmęczenie dłoni, odpowiednie nożyczki powinny być zawsze trzymane w dłoni. Warto rozważyć opcję nożyczek offsetowych. Modele te charakteryzują się idealnie wyprofilowanym ułożeniem ramion i odchyloną rączką. Dzięki temu możemy strzyc włosy na różne sposoby i w różnych płaszczyznach.

Ważnym elementem w budowie nożyczek fryzjerskich jest śruba. Wiele nożyczek posiada system płaskich śrubek. Jest to świetne rozwiązanie do ustawiania napięcia, ale potrzebny jest do tego „specjalny klucz”. Wiele osób woli regulowaną śrubę. Pozwala to na ręczne przekręcenie małej śruby i regulację napięcia w zależności od potrzeb. Możesz sprawdzić napięcie nożyc otwierając je całkowicie i pozwalając jednemu ostrzu swobodnie opaść w kierunku pełnego zamknięcia. Ostrza powinny zamykać się gładko, równomiernie i bez oporu, jeśli napięcie jest prawidłowe.

Praworęczny czy leworęczny fryzjer?

Wielu leworęcznych stylistów rozpoczyna swoją karierę z tradycyjnymi nożyczkami dla praworęcznych. Nie wiedzą oni, że istnieją nożyczki, które są specjalnie stworzone dla osób leworęcznych lub po prostu myślą, że się przyzwyczają i dalej będą używać niewłaściwych akcesoriów fryzjerskich. Modele dla leworęcznych mają odwrócone ostrze, co ułatwia strzyżenie i sprawia, że osoby leworęczne są mniej zmęczone.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Profesjonalne narzędzia i akcesoria fryzjerskie można kupić w profesjonalnych źródłach, takich jak hurtownie lub bezpośrednio u producenta.

Nożyczki należy odpowiednio konserwować, regularnie je czyszcząc i smarując oraz dbając o ich prawidłowe dokręcenie.

Różne rodzaje uchwytów do nożyczek mają różne zalety. Najważniejsze jest jednak to, który model jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Regularnie ostrz swoje nożyczki fryzjerskie. Uważaj na to, kto ostrzy Twoje nożyczki. Będziesz potrzebował profesjonalnego sprzętu i szkolenia, aby naostrzyć wypukłe ostrza.

Każdy fryzjer musi mieć odpowiednie narzędzia, aby tworzyć piękne fryzury.

Previous Jak założyć firmę - poradnik zakładania firmy krok po kroku
Next Jak zaprojektować ulotkę, która przyciągnie uwagę potencjalnych klientów?

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Comments

Poprawia się sytuacja w segmencie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Po pogorszeniu nastrojów w sektorze MŚP w I kwartale roku teraz widać ich znaczącą poprawę – wynika z Barometru EFL. Bardziej optymistyczne są prognozy dotyczące sprzedaży produktów i usług. Statystyki GUS pokazują też, że

Wiadomości 0 Comments

Polski system podatkowy nie przyciąga zagranicznych inwestorów

Polski system podatkowy nie tworzy klimatu, który mógłby zachęcić inwestorów zagranicznych do inwestycji – przekonuje Andre Helin, prezes BDO Polska. Międzynarodowe badania i rankingi wskazują, że polski system fiskalny stanowi jedną z głównych przeszkód w prowadzeniu

Wiadomości 0 Comments

Zdobycie finansowania największym wyzwaniem dla początkujących firm

Początkującym przedsiębiorcom rozpoczęcie biznesu utrudniają przede wszystkim podatki oraz składki na ubezpieczenia społeczne. Rozwiązaniem jest obniżenie składek ubezpieczeniowych. Przedsiębiorca, który rozpoczyna działalność gospodarczą, korzysta z możliwości opłacania składek od niskiej podstawy ich

Wiadomości 0 Comments

Obsługa gotówki w gospodarce kosztuje 17 mld zł

W Polsce wciąż dominuje gotówka – w ten sposób przeprowadzanych jest nawet 90 proc. transakcji. To jednak kosztowne. Szacunki mówią o tym, że nawet 1 proc. PKB, czyli 17 mld zł. W

Finanse 0 Comments

Nowe technologie będą mieć kluczowy wpływ na rozwój sektora finansowego

Rozwój technologii wpływa na sektor finansowy. W dużej mierze dalszy rozwój branży będzie się opierać na pozyskiwanych danych, stąd potrzeba inwestycji w technologie umożliwiające przetwarzanie i analizę danych. Dzięki temu instytucjom finansowym

Wiadomości 0 Comments

Płace w sektorze IT nadal rosną. Programista zawodem przyszłości

Zapotrzebowanie na specjalistów IT stale rośnie i to w tempie szybszym niż przybywa kadr. Pracodawcy muszą więc zmierzyć się nie tylko z niedoborem pracowników, który szacowany jest na ok. 50 tys. osób, lecz także

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź