Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Nie jesteś pewien jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie? Możemy Ci pomóc! Dlaczego nożyczki są tak ważne? To niezbędne narzędzie dla każdego profesjonalnego fryzjera. Idealnie dobrana para nożyczek zapewni nienaganną fryzurę. Jest to znak, że fryzjer jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Każda oferowana przez Ciebie usługa jest w pewnym sensie Twoją wizytówką.

Dziś pokażemy Ci kilka kluczowych parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze nożyczek fryzjerskich.

Profesjonalni fryzjerzy mogą być drodzy. Cena jest zazwyczaj wyższa w przypadku nożyczek wysokiej jakości. Wszystko zależy od tego, jak zostały wykonane i z jakiego materiału są zrobione. Należy pamiętać, że jest to inwestycja, która zwróci się w dłuższej perspektywie czasu, gdy zadowoleni klienci będą wracać do naszego salonu. Obecnie na rynku jest wiele modeli nożyczek, każdy z nich ma swoje przeznaczenie, parametry i kształty. Daje nam to więcej możliwości, ale nie ułatwia wyboru tego właściwego.

Jest to uniwersalna zasada: nożyczki fryzjerskie muszą być dostosowane do potrzeb i możliwości ich właścicieli.

Poniżej przedstawiamy podstawowe cechy nożyczek, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję. Czytając nasze wskazówki weź pod uwagę swoje osobiste potrzeby i możliwości.

Czytaj również: Poczekalnia fryzjerska – jak ją urządzić?

Nożyczki fryzjerskie z odpowiedniego materiału

Do produkcji nożyczek fryzjerskich powinny być używane wysokiej jakości surowce. Powinny być one wykonane z hartowanej stali nierdzewnej. Tradycyjny proces kucia na gorąco gwarantuje wysoką twardość i odporność na urazy chemiczne i mechaniczne. Ten trudny i czasochłonny proces zabezpiecza ostrza przed korozją i zapewnia długą żywotność.

Wymiary nożyczek fryzjerskich

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar nożyczek fryzjerskich. Niektórzy styliści wolą używać krótkich nożyczek, podczas gdy inni preferują długie. Wszystko zależy od rodzaju cięcia, które wykonują. Powinny one być odpowiedniej wielkości dla dłoni ich właściciela. Nożyczki fryzjerskie mierzy się w calach. 1 cal to 2,54 centymetra. Na rynku jest wiele rozmiarów nożyczek, ale najpopularniejsze to 5,5″, 6,0″ i 6,5″.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar nożyczek dla swojej dłoni?

Dobrym pomysłem jest zmierzenie długości środkowego palca i całej długości nożyczek. Umieść nożyczki w dłoni tak, aby otwór na palec dotykał kciuka. Czubek ostrza powinien dotykać końca środkowego palca.

Kształt nożyczek fryzjerskich

Istotne jest, aby nożyczki miały ergonomiczny kształt z odpowiednio wyprofilowanym uchwytem. Aby zminimalizować zmęczenie dłoni, odpowiednie nożyczki powinny być zawsze trzymane w dłoni. Warto rozważyć opcję nożyczek offsetowych. Modele te charakteryzują się idealnie wyprofilowanym ułożeniem ramion i odchyloną rączką. Dzięki temu możemy strzyc włosy na różne sposoby i w różnych płaszczyznach.

Ważnym elementem w budowie nożyczek fryzjerskich jest śruba. Wiele nożyczek posiada system płaskich śrubek. Jest to świetne rozwiązanie do ustawiania napięcia, ale potrzebny jest do tego „specjalny klucz”. Wiele osób woli regulowaną śrubę. Pozwala to na ręczne przekręcenie małej śruby i regulację napięcia w zależności od potrzeb. Możesz sprawdzić napięcie nożyc otwierając je całkowicie i pozwalając jednemu ostrzu swobodnie opaść w kierunku pełnego zamknięcia. Ostrza powinny zamykać się gładko, równomiernie i bez oporu, jeśli napięcie jest prawidłowe.

Praworęczny czy leworęczny fryzjer?

Wielu leworęcznych stylistów rozpoczyna swoją karierę z tradycyjnymi nożyczkami dla praworęcznych. Nie wiedzą oni, że istnieją nożyczki, które są specjalnie stworzone dla osób leworęcznych lub po prostu myślą, że się przyzwyczają i dalej będą używać niewłaściwych akcesoriów fryzjerskich. Modele dla leworęcznych mają odwrócone ostrze, co ułatwia strzyżenie i sprawia, że osoby leworęczne są mniej zmęczone.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Profesjonalne narzędzia i akcesoria fryzjerskie można kupić w profesjonalnych źródłach, takich jak hurtownie lub bezpośrednio u producenta.

Nożyczki należy odpowiednio konserwować, regularnie je czyszcząc i smarując oraz dbając o ich prawidłowe dokręcenie.

Różne rodzaje uchwytów do nożyczek mają różne zalety. Najważniejsze jest jednak to, który model jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Regularnie ostrz swoje nożyczki fryzjerskie. Uważaj na to, kto ostrzy Twoje nożyczki. Będziesz potrzebował profesjonalnego sprzętu i szkolenia, aby naostrzyć wypukłe ostrza.

Każdy fryzjer musi mieć odpowiednie narzędzia, aby tworzyć piękne fryzury.

Previous Jak założyć firmę - poradnik zakładania firmy krok po kroku
Next Jak zaprojektować ulotkę, która przyciągnie uwagę potencjalnych klientów?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 4 komentarze

Co zrobić, kiedy Twoje zobowiązania finansowe zaczynają Cię przerastać?

Dostęp do różnych form dodatkowego finansowania sprawia, że coraz częściej się zadłużamy. Statystyki podają, że 80% polskiego społeczeństwa ma długi – czy to w formie pożyczek, czy kredytów. Sięgamy po

Finanse 0 Comments

Obligacje mogą dać w tym roku zarobić

Wzrost inflacji, przewidywane podniesienie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych i niepewność co do realizacji budżetu państwa prawdopodobnie popchną rentowność obligacji w górę. Choć inwestorzy coraz wyraźniej kierują się w stronę rynków akcji, na obligacjach

Wiadomości 0 Comments

Mniej niż 20 proc. mikro- i małych firm w sektorze handlu i usług akceptuje płatności kartami

Tylko co piąty przedsiębiorca akceptuje karty płatnicze – wynika z doświadczeń Banku Pekao SA. Główną barierą jest obawa o wysokie koszty, jednak inwestycja w terminal płatniczy może się szybko zwrócić. Detaliści akceptujący płatności

Wiadomości 0 Comments

Czy warto wydać pieniądze na filtr do wody?

Woda z kranu powinna być oczyszczona z osadów, kamienia i plam. Filtry są dostępne w różnych rozmiarach, mają różne zastosowania, są wydajne i skuteczne. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni filtr

Wiadomości 1Comments

Za co naliczany jest podatek od nieruchomości

Każda gmina indywidualnie precyzuje wysokość opłat za podatek od nieruchomości. Pierwsza wpłata podatku od nieruchomości musi zostać uregulowana każdego roku do dnia 15 marca. Podatek od nieruchomości obowiązuje eksploatatorów gruntów

Wiadomości 4 komentarze

Pożegnaj swojego pozycjonera – koniec SEO już bliski

Algorytm Google zmienia się cyklicznie i cały czas podnoszone są wymagania odnośnie jakości pisanej treści oraz konstrukcji stron internetowych w indeksie. Coraz częściej można usłyszeć głosy specjalistów wieszczących wielką transformację

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź