Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Nie jesteś pewien jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie? Możemy Ci pomóc! Dlaczego nożyczki są tak ważne? To niezbędne narzędzie dla każdego profesjonalnego fryzjera. Idealnie dobrana para nożyczek zapewni nienaganną fryzurę. Jest to znak, że fryzjer jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Każda oferowana przez Ciebie usługa jest w pewnym sensie Twoją wizytówką.

Dziś pokażemy Ci kilka kluczowych parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze nożyczek fryzjerskich.

Profesjonalni fryzjerzy mogą być drodzy. Cena jest zazwyczaj wyższa w przypadku nożyczek wysokiej jakości. Wszystko zależy od tego, jak zostały wykonane i z jakiego materiału są zrobione. Należy pamiętać, że jest to inwestycja, która zwróci się w dłuższej perspektywie czasu, gdy zadowoleni klienci będą wracać do naszego salonu. Obecnie na rynku jest wiele modeli nożyczek, każdy z nich ma swoje przeznaczenie, parametry i kształty. Daje nam to więcej możliwości, ale nie ułatwia wyboru tego właściwego.

Jest to uniwersalna zasada: nożyczki fryzjerskie muszą być dostosowane do potrzeb i możliwości ich właścicieli.

Poniżej przedstawiamy podstawowe cechy nożyczek, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję. Czytając nasze wskazówki weź pod uwagę swoje osobiste potrzeby i możliwości.

Czytaj również: Poczekalnia fryzjerska – jak ją urządzić?

Nożyczki fryzjerskie z odpowiedniego materiału

Do produkcji nożyczek fryzjerskich powinny być używane wysokiej jakości surowce. Powinny być one wykonane z hartowanej stali nierdzewnej. Tradycyjny proces kucia na gorąco gwarantuje wysoką twardość i odporność na urazy chemiczne i mechaniczne. Ten trudny i czasochłonny proces zabezpiecza ostrza przed korozją i zapewnia długą żywotność.

Wymiary nożyczek fryzjerskich

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar nożyczek fryzjerskich. Niektórzy styliści wolą używać krótkich nożyczek, podczas gdy inni preferują długie. Wszystko zależy od rodzaju cięcia, które wykonują. Powinny one być odpowiedniej wielkości dla dłoni ich właściciela. Nożyczki fryzjerskie mierzy się w calach. 1 cal to 2,54 centymetra. Na rynku jest wiele rozmiarów nożyczek, ale najpopularniejsze to 5,5″, 6,0″ i 6,5″.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar nożyczek dla swojej dłoni?

Dobrym pomysłem jest zmierzenie długości środkowego palca i całej długości nożyczek. Umieść nożyczki w dłoni tak, aby otwór na palec dotykał kciuka. Czubek ostrza powinien dotykać końca środkowego palca.

Kształt nożyczek fryzjerskich

Istotne jest, aby nożyczki miały ergonomiczny kształt z odpowiednio wyprofilowanym uchwytem. Aby zminimalizować zmęczenie dłoni, odpowiednie nożyczki powinny być zawsze trzymane w dłoni. Warto rozważyć opcję nożyczek offsetowych. Modele te charakteryzują się idealnie wyprofilowanym ułożeniem ramion i odchyloną rączką. Dzięki temu możemy strzyc włosy na różne sposoby i w różnych płaszczyznach.

Ważnym elementem w budowie nożyczek fryzjerskich jest śruba. Wiele nożyczek posiada system płaskich śrubek. Jest to świetne rozwiązanie do ustawiania napięcia, ale potrzebny jest do tego „specjalny klucz”. Wiele osób woli regulowaną śrubę. Pozwala to na ręczne przekręcenie małej śruby i regulację napięcia w zależności od potrzeb. Możesz sprawdzić napięcie nożyc otwierając je całkowicie i pozwalając jednemu ostrzu swobodnie opaść w kierunku pełnego zamknięcia. Ostrza powinny zamykać się gładko, równomiernie i bez oporu, jeśli napięcie jest prawidłowe.

Praworęczny czy leworęczny fryzjer?

Wielu leworęcznych stylistów rozpoczyna swoją karierę z tradycyjnymi nożyczkami dla praworęcznych. Nie wiedzą oni, że istnieją nożyczki, które są specjalnie stworzone dla osób leworęcznych lub po prostu myślą, że się przyzwyczają i dalej będą używać niewłaściwych akcesoriów fryzjerskich. Modele dla leworęcznych mają odwrócone ostrze, co ułatwia strzyżenie i sprawia, że osoby leworęczne są mniej zmęczone.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Profesjonalne narzędzia i akcesoria fryzjerskie można kupić w profesjonalnych źródłach, takich jak hurtownie lub bezpośrednio u producenta.

Nożyczki należy odpowiednio konserwować, regularnie je czyszcząc i smarując oraz dbając o ich prawidłowe dokręcenie.

Różne rodzaje uchwytów do nożyczek mają różne zalety. Najważniejsze jest jednak to, który model jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Regularnie ostrz swoje nożyczki fryzjerskie. Uważaj na to, kto ostrzy Twoje nożyczki. Będziesz potrzebował profesjonalnego sprzętu i szkolenia, aby naostrzyć wypukłe ostrza.

Każdy fryzjer musi mieć odpowiednie narzędzia, aby tworzyć piękne fryzury.

Previous Jak założyć firmę - poradnik zakładania firmy krok po kroku
Next Jak zaprojektować ulotkę, która przyciągnie uwagę potencjalnych klientów?

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Comments

Opłacalne stało się korzystanie z leasingu z wysoką wartością wykupu

Zarówno w przypadku kredytu, jak i leasingu coraz popularniejsze staje się pokrycie kosztów zakupu samochodu w oparciu o wysoką wartość wykupu. Taka operacja może obniżyć poziom miesięcznej raty za auto o nawet 70 proc. W

Wiadomości 11 komentarzy

Wprowadzenie podatku obrotowego od sklepów wielkopowierzchniowych może kosztować branżę 3 mld zł rocznie. Najbardziej zagrożone są duże sieci detaliczne

Objęcie sklepów wielkopowierzchniowych podatkiem obrotowym negatywnie odbije się na wynikach sieci handlowych. Propozycja forsowana przez Prawo i Sprawiedliwość może kosztować przedsiębiorców nawet 3 miliardy złotych rocznie. Najbardziej zagrożeni są wielcy detaliści, tacy

Wiadomości 2 komentarze

Gwarancja czy rękojmia? Na co zwrócić uwagę przy zakupie oświetlenia LED przez Internet

Wielu nieuczciwych sprzedawców wykorzysta każdy pretekst, żeby nie wymienić produktu, ani nie zwrócić za niego pieniędzy, mimo że – zwłaszcza w świetle obowiązującej od pół roku nowej ustawy o prawach

Wiadomości 2 komentarze

Od 2015 księgowy z kasą fiskalną bez względu na wielkość obrotu

1 stycznia 2015 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Finansów, które zobowiązało księgowych, świadczących na rzecz osób fizycznych usługi doradztwa podatkowego, do stosowania kas fiskalnych. Konieczność prowadzenia ewidencji przy użyciu

Wiadomości 0 Comments

Dyrektywa o rachunkach płatniczych przyniesie korzyści klientom

Dyrektywa o rachunkach płatniczych (PAD) spowoduje, że łatwiej będzie założyć rachunki za granicą i porównywać oferty poszczególnych banków. Dostawcy usług będą mieli obowiązek umożliwić klientom łatwe przeniesienie rachunku. Zdaniem ekspertów na zmianach

Wiadomości 0 Comments

Co trzeci Polak doświadczył naruszenia danych osobowych

Co trzeciego Polaka dotknęły negatywne konsekwencje związane z naruszeniem danych osobowych – wynika z badania Fundacji Wiedza To Bezpieczeństwo „Co wiemy o ochronie danych”. Często są to niechciane telefony lub e-maile z ofertami, ale

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź