Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Do zamykania naczyń wykorzystywany jest laser Iridex Varilite. Został on wyróżniony nagrodą Perły Dermatologii Estetycznej 2012. Certyfikaty FDA i CE dla urządzenia Iridex Varilite (USA) potwierdzają jego bezpieczeństwo i skuteczność w leczeniu wielu chorób naczyniowych, takich jak przebarwienia, zmiany rumieniowe, trądzik różowaty.

W zabiegu zamykania naczynek laser emituje wiązkę energii przez warstwę tkanki skórnej. Wiązka ta jest selektywnie pochłaniana przez barwnik czerwonych krwinek – hemoglobinę. Selektywna termoliza, czyli rozpad czerwonych krwinek, powoduje niszczenie naczyń krwionośnych i powstawanie skrzepów. Naczynia krwionośne są następnie wchłaniane przez otaczające tkanki w normalnych procesach metabolicznych.

Czytaj także: Co powoduje matowy wygląd skóry?

Zmiany naczyniowe mogą być spowodowane przez nadmiernie rozszerzone naczynia (prześwitujące przez skórę jako czerwone „pajączki” – Telangiektazje), lub nadmiernie rozszerzone naczynia żylne. (prześwitujące przez skórę w kolorze niebieskim – Venulectasias). Naczynia te mogą być pojedyncze lub mnogie. Dodatkowo, położenie naczyń w tkance skórnej może być różne. Wpływa to na ich widoczność. Pojedynczy zabieg może usunąć małe, pojedyncze naczynia. Do leczenia głębokich i rozległych zmian naczyniowych wymagana jest seria zabiegów. Podczas naświetlania światłem lasera skóra może odczuwać lekkie pieczenie lub szczypanie. Może to być spowodowane przez wrażliwych pacjentów, którzy mogą potrzebować znieczulenia. Po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta lub rumieniowata. Objawy te mogą jednak różnić się intensywnością w zależności od wrażliwości skóry. Zwykle ustępują one po kilku dniach. Aby zmniejszyć stan zapalny, zaleca się w tym czasie stosowanie preparatów przepisanych przez dermatologa.

Lasery Varilite Iridex wytwarzają zieloną wiązkę o długości fali 532nm oraz wiązkę podczerwieni 940nm, co pozwala na wybór najlepszych parametrów zabiegu w oparciu o wskazania kliniczne.

Wiązka zielona 532 nm wykorzystuje długość fali 532 nm wiązki światła zielonego do zamykania naczyń o mniejszej średnicy i położonych bliżej powierzchni skóry (np. teleangiektazje na twarzy)

Zamykania naczyń o większej średnicy, znajdujących się w głębszych warstwach skóry (np. wenektazje na nogach)

Laserowe usuwanie modyfikacji naczyniowych wykonywane jest przy użyciu narzędzia skanującego ScanLiteXP oraz zintegrowanego systemu chłodzenia. Takie połączenie pozwala na leczenie zmian hiperpigmentacyjnych i rumieniowych na obszarze 2,0×3,0cm. System chłodzenia zmniejsza również dyskomfort.

Ważne jest, aby przed poddaniem się zabiegowi zamykania naczynek skonsultować się z dermatologiem. Pomoże on ustalić najlepszy plan leczenia w oparciu o stan skóry, rodzaj i nasilenie zmian. Przeciwwskazaniami do zabiegu laserowego zamykania naczynek są zaburzenia krzepnięcia krwi, opryszczka, aktywne infekcje skóry oraz ciąża.

Previous Jak zaprojektować ulotkę, która przyciągnie uwagę potencjalnych klientów?
Next Pomoc doradców finansowych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tylko 220 z 6 tys. firm wykonało obowiązkowy audyt energetyczny

Zaledwie 220 przedsiębiorstw złożyło informację o przeprowadzeniu audytu do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zobowiązanych jest do tego w sumie ponad 6 tys. podmiotów. Na realizację audytu pozostały im tylko trzy miesiące. Za

Wiadomości 0 Comments

Co to są zabiegi bankietowe? Na czym polegają?

Większość osób nigdy o nich nie słyszała. Ten rodzaj zabiegów jest bardzo popularny i korzystają z niego zarówno stali, jak i okazjonalni klienci salonów kosmetycznych. Co to są zabiegi? W

Wiadomości 0 Comments

Lata 2025–2030 mogą być trudne dla systemu emerytalnego

W 2060 roku na jednego emeryta będzie przypadać tylko dwóch pracujących. Zabezpieczyć emerytury po 2020 roku miał Fundusz Rezerwy Demograficznej. Choć wpływy do Funduszu są wyższe niż wydatki, to środki

Finanse 0 Comments

W Wielkiej Brytanii Polacy pracują na minimalnych stawkach

Rosną wynagrodzenia Polaków pracujących w Niemczech – wynika z raportu Grupy Euro-Tax.pl, który objął emigrantów transferujących środki do kraju. Ich zarobki w tym kraju podobnie jak w Austrii są tylko nieco niższe niż tamtejsze

Wiadomości 1Comments

Jakie są limity podatkowe w bieżącym roku?

Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się za pomocą ryczałtu lub księgi przychodów i rozchodów i w poprzednim roku przekroczyli określone limity przychodów w roku 2013 utracili możliwość korzystania z niektórych udogodnień podatkowych.

Wiadomości 0 Comments

Polski rynek tłumaczeń jednym z najszybciej rozwijających się w Europie

Polski rynek tłumaczeń, wart ok. 1 mld zł rocznie, rozwija się prężnie, ale jest bardzo rozdrobniony. W ciągu kilku najbliższych lat czeka go nieuchronna konsolidacja, podobnie jak dzieje się to

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź