Odprowadzenie podatku od otrzymanej zaliczki

Odprowadzenie podatku od otrzymanej zaliczki

Aktualnie powszechne staje się płacenie zaliczek za wykupione świadczenia między przedsiębiorstwami. Polega to na wpłaceniu przedpłaty przed realizacją świadczenia, w następnej kolejności kwotę trzeba uregulować po wykonanym świadczeniu. Z tego powodu może wyniknąć kłopot z rozliczeniem podatkowym VAT.

W takich wypadkach obowiązek podatkowy występuje wraz z uzyskaną zaliczką. Musi być udokumentowana stosowną fakturą w przeciągu siedmiu dni od pozyskania opłaty częściowej.

Po zrealizowaniu usługi trzeba zapłacić pozostałą sumę, a będzie ona również oddzielnie opodatkowana. Następnym istotnym zadaniem jest, by wystawić fakturę obniżoną o zadatek oraz podatek. Właściwa faktura powinna uwzględniać znak lub numer faktury zaliczkowej. Czas, jaki przedsiębiorca ma, by ją wystawić to siedem dni od uzyskania pieniędzy.

Ogólna zasada, która stanowi o obowiązku podatkowym w momencie wydania towaru, nie jest adekwatna do powyższej sytuacji. Powodem jest transakcja między podatnikami VAT, która musi być udokumentowana fakturą VAT.

Paula Honc
gazetapodatkowa.net

Poprzedni Wszystko o nieodpłatnych świadczeniach dla spółki z o.o.
Następny Jakie informacje powinny znaleźć się na paragonie?

Może to Ci się spodoba

Kiedy prezenty dla pracowników są zwolnione z podatku?

Każda firma może utworzyć fundusz związków zawodowych (lub fundusz pracy). Dzięki niemu zatrudnieni mogą otrzymywać wsparcie w postaci pomocy rzeczowej lub pieniędzy. Budzi to wiele pytań: na jakie formy wspomagania

Podatnik w urzędzie 0 Komentarz

Kiedy działalność edukacyjna jest zwolniona z VAT-u?

Osoby, których firma funkcjonuje w ogólnie pojętej branży nauczania, mogą oczekiwać na różnego rodzaju zniżki podatku. Które przedsiębiorstwa nie muszą się obawiać o swoje ulgi podatkowe? Zazwyczaj firmę w branży

Kiedy zaliczka podlega opodatkowaniu?

Bardzo często nabywcy wpłacają zaliczkę z tytułu usług wykonywanych przez usługodawcę. Najczęściej jest to wymóg przedsiębiorstwa i stanowi asekuracje w momencie rezygnacji z odbioru zamówionych towarów po ich faktycznym przygotowaniu.

Czy w likwidacyjnym spisie z natury ujmować samochód?

Większość właścicieli firm korzysta z pojazdów mechanicznych, aby wypełniać wszystkie zlecenia zawodowe, zobaczyć się z kontrahentem lub dowieźć towar. Z chwilą likwidowania działalności gospodarczej trzeba sporządzić likwidacyjny spis z natury.

Odliczanie i zwroty podatku 1 Komentarz

Zwrot za materiały budowlane – kogo dotyczy i na jakich zasadach

Możliwość ubiegania się o zwrot za materiały budowlane na cele mieszkaniowe mają osoby, które wydatków dokonały po 1 stycznia 2006r. Ci, którzy zakupy materiałów poczynili po 1 stycznia 2014r. z

Odliczanie i zwroty podatku 0 Komentarz

Niższy podatek za korzystanie z usług kurierskich

Każda firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową musi korzystać z usług oferowanych przez Pocztę Polską lub firmy kurierskie. Lecz to nie wszystko, także przedsiębiorstwa z innej branży zmuszone są do kupowania

1 Komentarz

  1. Paulina
    30 sierpnia, 13:27 Odpowiedz
    A po co jeszcze mamy płacić podatek od zaliczki? Uważam, że ten przepis powinien być usunięty. Po prostu zaliczka to taka mała kwota, że powinna być przeznaczona w całości dla przedsiębiorcy.

Zostaw odpowiedź