Czy można płacić ryczałt cztery razy w roku?

Czy można płacić ryczałt cztery razy w roku?

Wielu przedsiębiorców, którzy korzystają z ryczałtu muszą go opłacać raz w miesiącu. Nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy nieregularnie otrzymują wynagrodzenie od kontrahentów. Czy istnieje inna metoda opłacania ryczałtu?

Obecnie obowiązuje w Polsce zasada, że po każdym miesiącu należy wyliczyć ryczałt od uzyskanych dochodów i przekazać go do odpowiedniej jednostki Urzędu Skarbowego. Ustanowiono, że będzie to czas do 20 dnia następnego miesiąca.

Istnieje jednak możliwość, która pozwala na przelewanie ryczałtu raz na trzy miesiące. Niestety, jest możliwość dostępna tylko dla niektórych podatników. Przede wszystkim chodzi o samodzielnych przedsiębiorców, których przychody nie przekraczają 25 tys. euro w ciągu roku. Chodzi zatem o małe i średnie firmy.

Z przywileju tego nie mogą skorzystać osoby, które otwierają firmę w trakcie trwania okresu podatkowego. Muszą wybrać inną formę rozliczenia i ewentualnie zmienić ją po upływie odpowiedniego czasu. Natomiast drugim rozwiązaniem jest opłacanie miesięcznego ryczałtu.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Kto musi opłacać podatek leśny?
Next Kompetencje wywiadu skarbowego

Może to Ci się spodoba

Stawki i rozliczenia 0 Comments

Ryczałt dla firm przewozowych

Jak już wielokrotnie powiedziano ryczałt jest bardzo prostą i łatwą formą opodatkowania. Wiele firm korzysta z ryczałtu dla wygody i próby oszczędzania. Jak jest w przypadku firm przewozowych? Wielkość podatku

1 Comment

  1. Ola
    16 września, 14:34 Reply
    Wielu przedsiębiorców, którzy korzystają z ryczałtu muszą go opłacać raz w miesiącu, ale wydaje mi się, że rzeczywiście lepiej byłoby płacić ryczałt co kilka miesięcy.

Zostaw odpowiedź