Jak długo trzeba zatrzymać wszystkie dokumenty księgowe?

Jak długo trzeba zatrzymać wszystkie dokumenty księgowe?

Zgodnie z przepisami obowiązkiem każdego właściciela działalności gospodarczej jest prowadzenie dokumentacji księgowej. Należy jednak wiedzieć, że musi być przechowywana do chwili, aż straci swoją ważność. W związku z tym jak długo trzeba archiwizować wszystkie dokumenty?

Na początku należy powiedzieć, że księgi powinny znajdować się w siedzibie głównej firmy, mniejszych punktach lub biurze rachunkowym. Z całą pewnością pisma nie muszą znajdować się z wymienionych lokalizacjach, ale o tym fakcie należy poinformować w zeznaniu podatkowym i wskazać miejsce przechowywania.

Według ustawy dokumentacja księgowa musi pozostawać nienaruszona przez 5 lat od upływu roku rozliczeniowego. Oznacza to, że druki właściciel musi zatrzymać jeszcze dłużej.

Trzeba jednak pamiętać, że umowny termin może zostać zmieniony. Głównie w sytuacji, kiedy przerywany jest czas wnoszenia zeznań. Jeśli właściciel nie zastosuje się odgórnych przepisów może zostać dotkliwie ukarany.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Jak powinno wyglądać rozliczenie korepetytora?
Next Kto musi zachować tajemnicę skarbową?

Może to Ci się spodoba

Usługi księgowe – Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Profesjonalne biuro księgowe do każdego klienta podchodzi w sposób indywidualny. Daje to możliwość przygotowania oferty, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby. Dzięki temu w razie, gdyby coś się zmieniło, można

Rosną ceny i konsumpcja gazu w Polsce. Taka tendencja będzie się utrzymywać

Mimo zbliżającego się sezonu letniego nic nie wskazuje na to, że ceny gazu ziemnego będą spadać – podkreśla Ireneusz Sawicki z gazowniczej spółki Handen. Na wzrost cen wpływa m.in. sytuacja na sąsiednich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź