Jak powinno wyglądać rozliczenie korepetytora?

Jak powinno wyglądać rozliczenie korepetytora?

W ostatnim czasie wielu uczniów i studentów korzysta z usług korepetytora. Pobierają dodatkowych lekcji z Wszystkich przedmiotów, gdyż nie są w stanie samodzielnie opanować tematu. Dlatego też ofert udzielania korepetycji jest coraz więcej. Rosnące przychody zmuszają do rozliczenia z urzędem skarbowym. Jak powinien to zrobić prywatny nauczyciel?

W zgodzie z prawem z karty podatkowej może korzystać każdy korepetytor, bez względu na wynagrodzenie. Liczy się jednak liczba godzin na odpłatną edukację.

Jest to interesujący sposób, ponieważ nie trzeba posiadać ksiąg rachunkowych, wysyłać zeznania podatkowego, a jednocześnie można zmniejszyć zobowiązania podatkowe.

Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku karty podatkowej nie należy prowadzić dodatkowej działalności gospodarczej (oprócz udzielania korepetycji) oraz przyjmować podwładnych na żadną umowę o pracę.

Wysokość podatku szacowana jest na podstawie rodzaju proponowanych usług, ilości mieszkańców miasta, personelu oraz czasu pracy w czasie jednego miesiąca. Wartości zaczynają się od 230 zł (w przypadku pracy do 48 godzin w miesiącu) do nawet 705 zł, jeśli korepetytor przepracowuje powyżej 96 godzin miesięcznie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Kiedy trzeba opłacić koszty reprezentacji?
Next Jak długo trzeba zatrzymać wszystkie dokumenty księgowe?

Może to Ci się spodoba

Korekty PIT i CIT – od przyszłego roku będzie łatwiej

10 września 2015 Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów. Przez chwilę trwało zamieszanie w związku z błędem, który wkradł się do tekstu

Rozliczenia PIT-ów 0 Comments

Rozliczenie PIT przez Internet – to naprawdę proste!

W 2008 roku po raz pierwszy polscy podatnicy mieli możliwość rozliczyć swoje formularze podatkowe za pomocą Internetu. Od tamtego czasu coraz więcej obywateli naszego kraju korzysta decyduje się na tę

Wiadomości 1Comments

Kolejne e-deklaracje bez podpisu elektronicznego

Od jakiegoś czasu każda osoba kierująca firmą może przekazać swoje zobowiązanie podatkowe za pośrednictwem internetu nawet wtedy, gdy nie dysponuje podpisem elektronicznym. Zmiany mają w dużym stopniu ułatwić całą czynność

9 komentarzy

 1. Ewelina
  30 sierpnia, 13:07 Reply
  Wszystko pięknie ładnie, ale czy tylko ja uważam, że korepetytorzy często nie rozliczają się z Urzędem Skarbowym? Większość udziela lekcji na czarno.
 2. Gosia
  01 sierpnia, 16:56 Reply
  Ja także miałam okres, w którym udzielałam korepetycji. Rozliczałam się z kilku innych zajęć, więc i to wrzuciłam przy okazji. Wiele ludzi krzywo się na mnie patrzyło, zupełnie jakbym zrobiła coś złego. Dlaczego? No cóż, nie znam innego korepetytora, który zrobił podobnie. Na wsiach uczenie młodych to prosty zarobek, mało kto myśli o tym by część pieniędzy oddawać urzędowi.
 3. Pep
  05 sierpnia, 12:22 Reply
  Wiem, że rozliczanie się w takich przypadkach jest obowiązkowe, ale w pewnym sensie nie dziwię się osobom pracującym jako korepetytorzy. Nie zarabiają dużych sum pieniędzy, a na pewno chcieliby zostawić jakąś kwotę dla siebie. Jak dla mnie jest to kwestia naprawdę dyskusyjna.
  • Adrian
   11 sierpnia, 19:12 Reply
   Nie zarabiają dużych sum? Chyba nie znasz cenników, korepetytorzy biorą sporo za godzinę. W okresie maturalnym jeszcze więcej, ponadto potrafią przyjąć wielką liczbę ludzi, więc i wypłata jest fajna. Jedyny problem to przygotowywanie materiału, oczywiście indywidualnie dla każdego, ale doświadczony korepetytor raczej nie miewa z tym problemów.
 4. dzi
  07 sierpnia, 16:46 Reply
  W ostatnim czasie wielu uczniów i studentów korzysta z usług korepetytora, co kiedyś było nie do pomyślenia. To nauczyciele powinni uczyć, za to im płaca.
 5. Jlk
  08 sierpnia, 12:34 Reply
  Nie powinno się ich rozliczać dopóki nie wyrabiają analogicznych ilości godzin co niektórzy nauczyciele. Niektórym może wydawać się to śmieszne, ale niektórzy dobrzy korepetytorzy są naprawdę rozchwytywani i pracują podobnie jak nauczyciele na etacie. Skoro jednak robią dobrą robotę, to po co zabierać im część pieniędzy, które się im należą? Bądźmy sprawiedliwi, za dobrą prace należy się dobra zapłata!
  • Michał
   11 sierpnia, 19:10 Reply
   Troszkę śmieszne. Lepiej uciąć wypłatę złym nauczycielom na etacie. Zawsze było mi żal mojej polonistki - kobieta odwaliła kawał dobrej roboty, osobiście starała się by moja klasa miała więcej godzin polskiego przed maturą (technikum - klasa ścisłowców, chwilami naprawdę ciężko z nami było) bo widać potrzebowaliśmy tego. I jak nigdy nie miałem więcej niż ~60% to maturę ustną zdałem na 100%, a pisemną na 91%. Dajmy więcej tym, którzy się starają. Po co przepłacać u korepetytorów.
 6. Janek
  14 sierpnia, 15:48 Reply
  Tyle, że nie wszystkim nauczycielom należy się taka płaca. Korepetytorzy zarabiają uczciwe pieniądze, bo są dobrzy, bo potrafią robić to co inni nie.
  • Tomek
   17 sierpnia, 18:23 Reply
   Może i prawda, ale to prosta reguła, pomieszanie zadań. Ci co nie powinno wykonywać danych zawodów jakimś cudem to robią, a ludzie z powołaniem marnują się w niesprzyjających okolicznościach. Jeżeli chodzi o rozliczanie korepetytorów, to sądzę, że powinno to się odbywać od pewnej kwoty. Mam tu na myśli taką sytuację, że jeżeli korepetytor zarabia konkretne sumy, to powinien być uczciwy i oddawać państwu pewien procent jak każdy pracujący obywatel.

Zostaw odpowiedź