Jakie nazwy towarów powinny się znaleźć na rachunku?

Jakie nazwy towarów powinny się znaleźć na rachunku?

Zgodnie z prawem to od krajowych biznesmenów zależy wybór systemu kasy rejestrującej, a co za tym idzie typu definicji sprzedawanych dóbr i usług.

Nie należy przy tym zapominać, iż podane nazwy muszą być jawne i zrozumiałe dla konsumentów oraz pozwalać na ich weryfikacje cenową. Na rachunku fiskalnym musi być zawarta cała nazwa towaru, a nie tylko grupa do której dany element należy. Dodatkowo jednoznacznie określenie dobra pozwala na prawidłowe przypisanie mu stopy podatku VAT.

Ponadto, iż nazwa towaru nie została ściśle opisana przez Kodeks Prawa, przez jej oznaczenie należy rozumieć sformułowanie określające swoją misję wobec klienta. Czyli dawać wyczerpujące dane i określać uiszczona kwotę podatku.

Istotne jest by kwestie ujęte na rachunku stanowiły dowód realnie nabytych towarów. Rachunek fiskalny musi być na tyle szczegółowy, aby klient miał możliwość weryfikacji interesujących go pozycji nabytych dóbr, a jednostki pieniężne zweryfikować poprawność określania kwoty podatku.

Gdy pozycje fiskalne nie są dla nas wyczerpujące, zawsze możemy zgłosić się do biur informacji konkretnych placówek sprzedażowych. W obliczu znacznych wątpliwości możemy zgłosić problem do Instytutu Prawi i Obowiązków Nabywcy, który zacznie kroki wyjaśniające. Pamiętajmy, nieodzwierciedlający prawdy rachunek to objaw oszustw sprzedawcy względem nas i na naszą niekorzyść. A rachunek fiskalny powinnyśmy otrzymać zawsze podczas zakupów.

Ewelina Uroda
www.gazetapodatkowa.net

Previous Jaki wpływ mają wahania kursowe na stawki amortyzacji?
Next Kto może uzyskać ulgę prorodzinną?

Może to Ci się spodoba

Kasy fiskalne 0 Comments

Aktualne rozporządzenie w sprawie zwolnienia z obowiązku stosowania kas fiskalnych

Nowe rozporządzenie Ministra Finansów dotyczy obniżenia kwoty obrotu, która uprawnia do prowadzenia kasy rejestracyjnej oraz zwolnień z obowiązku prowadzenia rejestru z zastosowaniem tych kas. Rozporządzenie obowiązuje na na rok 2013

Kasy fiskalne 0 Comments

Jakie informacje o towarze powinny się znaleźć na paragonie?

Kasy rejestrujące działa na bazie kompatybilnego systemu, który to odkodowuje nazwy poszczególnych usług na podstawie ich kodu liczbowego. Prawo w Polsce nakłada obowiązek na właścicieli firmy, by paragony fiskalne zawierały

Kasy fiskalne 0 Comments

Jakie dochody okazjonalne są zwolnione z opodatkowania?

W Polsce często są organizowane różnorodne festyny i dożynki. Gospodynie domowe przekazują na sprzedaż swoje wypieki, a artyści rzeźby przez nich zrobione. Czy powinni oni kupić kasę fiskalną? Według prawa

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź