Składamy korektę zeznania PIT

Składamy korektę zeznania PIT

Korektę deklaracji PIT dokonuje się po zlokalizowaniu błędu w poprzednim dokumencie bądź nie dodaniu wszystkich dochodów. Typ dokumentu jest ten sam jak przy pierwszym zeznaniu podatkowym. Różnica obejmuje jedynie cel wysyłania dokumentu, gdzie dla opisywanej sytuacji będzie to korekta.

Z trudnościami mogą spotkać się podatnicy, którzy chcą zaktualizować zeznanie przedstawione kilka lat wcześniej. Wtedy warto odwiedzić stronę Urzędu Skarbowego lub zainstalować aplikację do internetowego przesyłania zeznania PIT w celu odnalezienia prawidłowej formy dokumentu.

Przy składaniu korekty nieodłącznie należy określić przyczynę zafałszowania danych w pierwszym terminie. Czasami mają miejsce sytuacje, iż urzędnicy sami wprowadzają poprawki w zeznaniach podatkowych, gdy znajdą błąd rachunkowy lub inny drobny tego typu.

Ważną sprawą przy tego typu krokach jest upewnienie się, czy zeznanie podatkowe nie zostało uznane za przedawnione. Inne są daty ważności dla poprawek mówiących o zapłaceniu zbyt wysokiego podatku i tych charakteryzujących zbyt niskie wartości.

W związku z powyższym polski podatnik, który stwierdził fakt nadpłaty podatku w określonym okresie podatkowym, ma 5 lat na wykreowanie wniosku o jego stwierdzenie. Po upływie określonego terminu nie ma możliwość wprowadzenia korekt podatkowych.

Ewelina Uroda
www.gazetapodatkowa.net

Previous Jak postępować z akcjami otrzymanymi w spadku?
Next Jakie procedury należy wypełnić w związku z delegacją pracownika?

Może to Ci się spodoba

Działalność gospodarcza 1Comments

Jak odliczyć koszty biura od prywatnego mieszkania?

Często zdarza się, że biznesmen zakłada działalność gospodarczą u siebie w domu. Zaprasza kontrahentów lub prowadzi biuro na wyznaczonej powierzchni mieszkalnej. W związku z tym może on włączyć do wydatków

Działalność gospodarcza 1Comments

Jak w koszty firmy wliczyć wydatki na mieszkanie?

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej w miejscu zamieszkania część jego obszaru może zostać przeznaczona na siedzibę firmy. Takie przedsięwzięcie umożliwia zaliczenie części opłat ponoszonych na nieruchomość w koszty podatkowe przedsiębiorstwa. Jeżeli

Działalność gospodarcza 1Comments

Produkty bankowe w ujęciu podatkowym

Przedsiębiorcy często korzystają z usług bankowych w zakresie otwarcia rachunku firmowego. To konto bankowe służy do prowadzenia rozliczeń w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Niestety, pakty partnerskie z bankami oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź