Telefon komórkowy a przychód zatrudnionego

Telefon komórkowy a przychód zatrudnionego

Wielu pracowników nie wyobraża sobie wypełniania obowiązków służbowych bez telefonu komórkowego. Zazwyczaj koszty rozmów i ogólnego użytkowania przechodzą na pracodawcę. Jeśli natomiast sam zatrudniony opłaca rachunki czy można mówić o przychodzie?

Okazuje się, że o przychodzie można mówić tylko wtedy, gdy pracownik zwolniony jest z pokrywania kosztów abonamentu. Przede wszystkim dlatego, że może wykonywać nieograniczone połączenia. Jak wiadomo nie zawsze w celach zawodowych.

W związku z tym często pracodawcy wyznaczają limity lub kontrolują bilingi rozmów, aby zweryfikować rozmowy i rozróżnić je od osobistych. Jeśli ustalona granica jest przekraczana, wówczas resztę powinien dopłacić podwładny. Czasami kwota potrącana jest z wynagrodzenia automatycznie.

Zazwyczaj tego typu ustalenia są negocjowane podczas zatrudniania lub w samej umowie. Pracownik musi mieć świadomość, że w przypadku przekroczeń zapłaci ze swojej kieszeni.

Jeśli dojdzie do przekroczenia kwoty wcześniej ustalonej pracownik musi zapłacić kwotę brutto, czyli wraz z podatkiem.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Kto może przyjmować listy z US?
Next Korzystne metody amortyzacji

Może to Ci się spodoba

Pracownik 0 Comments

Napiwki z podatkiem?

Napiwki to dodatkowe źródło dochodu dla pracowników restauracji, barów, pubów i ogólnie pojętych punktów gastronomicznych. Za dobrze wykonaną pracę, kulturalną obsługę i pomoc na najwyższym poziomie klienci zwykli wynagradzać małymi

Pracownik 0 Comments

Jak rozliczyć prezenty okolicznościowe dla podwładnego?

Wielu przełożonych chce nagradzać swoich pracowników różnymi premiami. Niektórzy wręczają dodatkowe prezenty przy okazji różnych świąt (Boże Narodzenie, Wielkanoc, urodziny). Jest to dobrowolny wybór przedsiębiorcy, który dba o swoją kadrę.

Pracownik 0 Comments

Zakup wycieczki przez przełożonego a zysk dla podwładnego

Oprócz pakietów socjalnych niektórzy pracodawcy proponują swoim podwładnym finansowanie wakacji. Jest to wspaniałe rozwiązanie. Jednakże jak to wygląda z perspektywy prawa? Czy wykupienie wakacji jest zyskiem pracownika? Wedle ustawy takie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź