Warunki posiadania kas fiskalnych

Warunki posiadania kas fiskalnych

Każdy przedsiębiorca, który działa w branży handlowej powinien posiadać kasę fiskalną i księgować na niej każdą transakcję. Obowiązek ten nie dotyczy jedynie rolników, którzy korzystają z ryczałtu.

Rejestracja każdej transakcji jest jednym z ważniejszych obowiązków podatnika. Dotyczy to nie tylko towarów sprzedawanych, ale również zakupu produktów w ramach prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Państwowe instytucje skarbowe prowadzą kontrole mające na celu wykrycie wszystkich nieprawidłowości w księgowania transakcji. Każde odstępstwo od normy (brak paragonu, faktury, zmniejszanie wysokości faktury) jest karane według wewnętrznego taryfikatora.

Każdy przedsiębiorca, który kupił kasę fiskalną dla swojej firmy może wliczyć ją w koszty prowadzenia działalności gospodarczej do trzech lat od momentu rozpoczęcia kasowej rejestracji wszystkich transakcji.

Wszystkie zdarzenia gospodarcze z kas fiskalnych powinny być zapisywane w sposób możliwy do weryfikacji, tzn. na rolkach papierowych, nośnikach CD itd. Muszą one być dostępne w każdym momencie, aby sprawdzić wiarygodność zaksięgowanych transakcji.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Na czym polega importowanie towarów i usług?
Next Nowy VAT od 2013

Może to Ci się spodoba

Kasy fiskalne 0 Comments

Jak długo przechowywać rolki z kas fiskalnych?

Każdy prowadzący działalność, który zapisuje wszystkie działania na kasie fiskalnej musi archiwizować wszystkie wydruki fiskalne. Po ilu latach można zniszczyć lub zutylizować owe materiały? Każdego roku korygowany jest czas przetrzymywania

Kasy fiskalne 0 Comments

Czy wszystkie firmy będą musiały używać kas fiskalnych?

Nowelizacja prawa w obszarze obowiązku stosowania kas fiskalnych przez przedsiębiorców wskazała nowy limit dochodu, który powinno się uzyskać, by być zwolnionym z obowiązku zakupu urządzenia rejestrującego. Poprzednie lata miały granicę

Kasy fiskalne 0 Comments

Czy trzeba wymieniać kasy fiskalne, aby dostosować je do nowych zmian?

Od 1 kwietnia 2013 roku zaczęło obowiązywać rozporządzenie dotyczące kas fiskalnych. Na ich przystosowanie posiadaczce mają czas do końca września. Rodzi się zatem pytanie: Czy kasy fiskalne, które nie mają

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź