Kiedy wdraża się strategie dumpingowe?

Kiedy wdraża się strategie dumpingowe?

Każda korporacja ma spersonalizowaną taktykę rozwoju i kreowania miejsca na rynku. Niejednokrotnie stosuje się dość kontrowersyjne metody, które nie przynoszą gwarancji na powodzenie. Wśród nich jest dumping, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czym się charakteryzuje? Dlaczego właściciele decyduje się na niego tak często?

Po pierwsze warto wspomnieć, że dumping stosują firmy handlowe. Proponują swoje towary w cenach, które nie rekompensują nawet kosztów produkcji lub eksportują produkty za granicę, jednak nie sprzedają ich w kraju.

Wyodrębnić można trzy podstawowe strategie dumpingowe. Najbardziej znany jest dumping sporadyczny, który dotyczy sprzedawania towarów po niskiej cenie ze względu na brak klientów, wzmożonego popytu za granicą lub aby uzyskać zwrot kosztów przechowywania. Mniej znany, jednak dużo bardziej niebezpieczny, jest dumping łupieżczy, który ma doprowadzić do opanowania rynku i usunięcia konkurencji. Najrzadziej spotkać można dumping stały, czyli zbywanie produktów jedynie za granicą.

Właściciele powinni wiedzieć, że dumping w Polsce jest nielegalny i szczegółowo opisany w przepisach sprzed 20 lat. Jest synonimem braku szacunku konkurencji i nieuczciwego zwalczania oponentów biznesowych.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Poprzedni Czym charakteryzuje się umowa forfaitingu?
Następny Czy warto zawrzeć umowę faktoringową?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Komentarz

Tylko co trzeciemu Polakowi udaje się kontrolować swoje finanse

Polacy są mniej emocjonalni, a bardzie racjonalni w zarządzaniu swoimi finansami – wynika z globalnego badania GfK przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden. Ze względu na niechęć do ryzyka i brak odpowiedniej wiedzy chętniej oszczędzamy niż inwestujemy.

Finanse 0 Komentarz

W tym roku wzrost cen nie powinien przekroczyć 2 proc

Po spadku w czerwcu do najniższego tegorocznego poziomu inflacja w lipcu znów nieco przyspieszyła – do 1,7 proc. Wciąż jednak utrzymuje się na poziomie zdrowym dla gospodarki i pozostaje poniżej celu inflacyjnego. Dlatego stopy

Finanse 0 Komentarz

Kto ratuje firmy z zatorów finansowych?

W związku z kryzysem gospodarczym część małych i średnich firm ma problemy z zatorami płatniczymi. Kłopoty finansowe dotknęły także duże i rozwinięte korporacje. Czym tak naprawdę są zatory finansowe? Jak

Finanse 0 Komentarz

Jak zmniejszyć ratę za leasing?

Prawie każdy przedsiębiorca, który zawiera umowę leasingową, wyraża zgodę na wytyczne w niej zawarte. Przede wszystkim czas obowiązywania ustaleń, termin spłaty oraz wielkość rat. Czasami bywa jednak, że płatności są

Finanse 0 Komentarz

Jaki zawód daje niskie wynagrodzenie?

Aktualnie większość osób wybiera kierunek studiów w odniesieniu do swojego hobby i największych pasji. Tylko niewielka część młodych ludzi poszukuje dochodowego wykształcenia, który da wysokie zarobki, ale dużo mniej samorealizacji.

Finanse 0 Komentarz

Wszystko o umowach forfaitingowych

Jedną z metod sprzedaży wierzytelności jest zastosowanie umowy forfaitingu. Podpisywana jest między sprzedawcą i forfaiterem i może zostać zawarta w wybranej formie. W jakim celu wybiera się tego rodzaju umowy?

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź