Co to są zabiegi bankietowe? Na czym polegają?

Co to są zabiegi bankietowe? Na czym polegają?

Większość osób nigdy o nich nie słyszała. Ten rodzaj zabiegów jest bardzo popularny i korzystają z niego zarówno stali, jak i okazjonalni klienci salonów kosmetycznych. Co to są zabiegi? W jakim celu się je wykonuje? I kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z nich? Jakie są poszczególne rodzaje zabiegów bankietowych?

Czym są zabiegi bankietowe?

Są to serie zabiegów na ciało i twarz, które są szybkie i dają natychmiastowe efekty. Służą przede wszystkim oczyszczeniu i nawilżeniu skóry oraz zapewnieniu jej pielęgnacji. Redukują również widoczność zmarszczek i dodają jej blasku.

Najlepszą rzeczą w zabiegach bankietowych jest ich minimalna inwazyjność. Nie musisz obawiać się igieł ani promieni lasera, które mogą powodować zaczerwienienie i stan zapalny skóry. Z salonu kosmetycznego wyjdziesz wyglądając promiennie, zadbana i odmłodzona.

Stąd właśnie wzięła się nazwa tej kategorii usług. Ponieważ są one nieinwazyjne, skuteczne, szybkie i łatwe do wykonania, często wybierane są przez kobiety wybierające się na ważne uroczystości, takie jak bankiety, imprezy firmowe, czy wyjścia do teatru. Ważne jest, aby korzystać z zabiegów, które nie pozostawiają na skórze żadnych śladów, takich jak zaczerwienienia, stany zapalne czy podrażnienia.

Dla kogo są przeznaczone zabiegi bankietowe?

Mają one swój cel. Ta grupa zabiegów jest przeznaczona dla każdej kobiety. Jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli chcesz od razu po zabiegu poczuć się odświeżona i komfortowo. Z salonu kosmetycznego można korzystać zarówno przed i po ważnych wydarzeniach, jak i na co dzień.

Dla kobiet, które żyją w ciągłym stresie, są przemęczone lub mają złe nawyki żywieniowe, zabiegi bankietowe mogą być świetnym rozwiązaniem. Skóra staje się bardziej matowa, mniej promienna i traci jędrność. Będzie wyglądała nieskazitelnie, jeśli zabiegi zostaną wykonane prawidłowo.

Różne rodzaje zabiegów

Warto przyjrzeć się różnym zabiegom, które mogą przywrócić promienny blask na skórze. Oto te zabiegi:

  • Peeling – Dobrze znany zabieg, który pozwala na głębokie oczyszczenie skóry. Usuwa resztki złuszczonego naskórka, nadmiar olejków i zanieczyszczenia. Dobrze przeprowadzony peeling usunie zaskórniki i wągry. Skóra będzie gładka, bardzo świeża, czysta i rozświetlona. Przygotowuje również skórę do kolejnych zabiegów.
  • Serum – lekki krem, który może być stosowany w celu poprawy wyglądu skóry – jest doskonałym lekarstwem. Serum nie jest jednak produktem, który maskuje problemy skóry. Tak naprawdę głęboko, kompleksowo ją nawilża i odżywia. Dobrze dobrany preparat może pomóc w walce ze zmarszczkami, uszkodzeniami i przesuszeniem skóry.
  • Maseczka – najczęściej jako krem, który nakłada się na skórę w celu leczenia konkretnego problemu. Maseczki mogą być stosowane do nawilżania, drętwienia, rozjaśniania i oczyszczania, w zależności od rodzaju skóry. Gęsty krem nakłada się na skórę i pozostawia na kilka minut, aby umożliwić skórze wchłonięcie dobroczynnych składników. Następnie maska jest usuwana, zazwyczaj w postaci zaschniętej płachty. Na koniec skórę oczyszcza się lekkim tonikiem.
  • Masaż – zwiększa ukrwienie skóry i odpręża ją. Może również zmniejszyć cienie pod oczami. Do masażu często stosuje się odżywcze olejki, kosmetyki z koktajlami hialuronowymi, witaminowymi lub peptydowymi. Ważne jest, aby stosować kosmetyki przyjazne dla skóry, ale również prawidłowo wykonywać masaż.

Zobacz także: 10 najważniejszych wskazówek dotyczących stosowania olejków do twarzy

Zabiegi bankietowe mogą jednak obejmować również bardziej specjalistyczne zabiegi.

Mikrodermabrazja wodna

Mikrodermabrazja wodna jest zabiegiem nawilżającym i oczyszczającym. Jest delikatny i skuteczny, nie powoduje podrażnień ani zaczerwienień skóry. Można go stosować na dzień lub kilka dni przed imprezą. Jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry.

Krioterapia

Krioterapia jest zabiegiem, który na przemian ogrzewa skórę promieniami światła LED i chłodzi ją. Stymulacja skóry powoduje, że naczynia krwionośne kurczą się i rozkurczają, zwiększając krążenie. Skóra jest lepiej dotleniona, a przez to jaśniejsza, bardziej promienna i wypoczęta. Jest również lepiej przygotowana na przyjęcie składników aktywnych z serum.

Zabieg z użyciem fal radiowych

Zabieg radiofrekwencji składa się z kilku etapów. Mają one na celu kompleksową pielęgnację skóry, w tym oczyszczenie, nawilżenie i odżywienie, a także poprawę napięcia i owalu twarzy oraz stymulację produkcji kolagenu.

Pierwszy etap zabiegu polega na wykonaniu oczyszczającego peelingu i uzupełnieniu witamin. Następnie fale radiowe podgrzewają skórę, a potem schładzają ją za pomocą krioterapii. Zauważysz zdecydowaną poprawę wyglądu skóry i podniesienie owalu twarzy. Wszystkie zabiegi opisane w tym artykule można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Nie powinnaś próbować ich w domu. Nieumiejętnie nałożone kosmetyki lub źle dobrane techniki zabiegowe mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Profesjonalne usługi sprawią, że będziesz wyglądać jak po długich wakacjach.

Poprzedni Piękny taras cały rok? Jest to możliwe, zobacz sam!
Następny Hollywoodzcy aktorzy, którzy umarli zbyt młodo

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Komentarz

Krajowy sektor finansowy otwarty na innowacje

Polska jest dużym, chłonnym i otwartym na nowinki rynkiem, a polski sektor bankowy ma stabilną pozycję – ocenia Tomasz Rzeski, wiceprezes Inbanku. Wywodzący się z estońskiego sektora fintech Inbank zadebiutował w Polsce w marcu

Wiadomości 0 Komentarz

Trzeba przyspieszyć wydatkowanie środków unijnych, żeby część pieniędzy nie przepadła

Opóźnienia we wdrażaniu Regionalnych Programów Operacyjnych wynoszą ok. 8 miesięcy w porównaniu z RPO z poprzedniej perspektywy finansowej – ocenia w listopadowym raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Do wykorzystania jest w sumie ok. 32,3 mld euro. NIK

Wiadomości 0 Komentarz

Centra usług wspólnych atrakcyjniejszym miejscem pracy niż banki

81 proc. pracowników centrów usług wspólnych wiąże swoją dalszą karierę zawodową z tą branżą. 78 proc. jest zadowolonych i poleciłoby innym osobom pracę w sektorze SSC – wynika z najnowszych danych stowarzyszenia ABSL. Pracownicy

Finanse 0 Komentarz

Banki inwestują w zaawansowaną analitykę danych

Dzięki zaawansowanej analityce dużych zbiorów danych (big data) banki lepiej poznają zachowania swoich klientów i dostosowują swoją ofertę do ich indywidualnych potrzeb. Pozwalają także bardziej precyzyjnie określić zdolność kredytową klienta. Analityka

Fiskus chce skuteczniej ścigać oszustwa karuzelowe w VAT

Trwają prace nad znowelizowaniem Ordynacji podatkowej w zakresie poszerzenia uprawnień organów podatkowych do przeprowadzania kontroli lub postępowania podatkowego. Zmiany mają polegać na wyznaczaniu jednego organu właściwego do przeprowadzania kontroli w

Finanse 0 Komentarz

Rząd chce zachęcić Polaków do odkładania na emerytury

Polacy odkładają rocznie średnio 2,5 mld zł na emerytury. Choć popularność służących do tego kont i pracowniczych programów emerytalnych rośnie, to rynek dobrowolnych oszczędności emerytalnych wciąż wypada słabo. Eksperci podkreślają, że

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź