Czy wydatki na biuro są dużym kosztem?

Czy wydatki na biuro są dużym kosztem?

Przedsiębiorcy, którzy planują otwarcie własnej działalność gospodarczą zwykle mają poważne problemy z uzbieraniem wystarczającego kapitału początkowego na pokrycie najważniejszych opłat oraz zakup sprzętu. Istnieją jednak ciekawe rozwiązania, które pozwolą obniżyć wydatki oraz usprawnią działanie dopiero powstającego biura. Jakie rozwiązania zastosować, aby nie wydać zbyt wiele?

Oprócz podstawowych kosztów związanych z zarejestrowaniem firmy oraz uregulowaniem formalności trzeba zająć się znalezieniem dobrej siedziby dla biura, wyposażeniem oraz reklamą i promocją oferty. Oczywiście, jeśli przedsiębiorca planuje zatrudnić pracowników od pierwszego miesiąca funkcjonowania musi wziąć pod uwagę nakłady związane z wypłatą wynagrodzenia.

Aby uniknąć większych kosztów warto rozpocząć prowadzenie biura w domu, ponieważ opłaty związane z wynajmem pomieszczenia są ogromne i często przewyższają możliwości małej firmy. Oczywiście najdroższe są miejsca położone blisko centrum lub na dużych i bogatych osiedlach. Dlatego warto zainwestować w zbudowanie strony internetowej oraz promowanie działalności w sieci. To bardzo tani, ale skuteczny sposób na zdobycie zainteresowanych klientów. Nawet, jeśli biuro nie świadczy swoich usług w pełni, posiadanie strony to podstawa, ponieważ można znaleźć kontrahentów i wspólników już na starcie.

Poza wyborem lokalizacji i strategii marketingowych ogromne wydatki przedsiębiorca przeznaczy na zakup sprzętu komputerowego oraz wyposażenie biura. Tutaj bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór firmy, która zajmuje się sprzedażą sprzętów poleasingowych. Zazwyczaj proponują sprawne i praktycznie niezniszczone komputery, laptopy, drukarki, monitory, obudowy, serwery lub sprzęty PC. Bogatą ofertę sprzętu można znaleźć na stronie www.world-it.pl i wybrać niezbędne wyposażenie w przystępnych cenach. Zwykle zakup produktów poleasingowych to oszczędność nawet do 50%, wszystko zależy od stanów magazynowych oraz dostępności wybranych modeli. Dodatkowym atutem jest możliwość obejrzenia całego stanu magazynowego firmy oraz podjęcie najlepszej dla siebie decyzji. W zasadzie wszystkie etapy sprzedaży odbywają się za pośrednictwem internetu, a następnie wysyłane zgodnie z wyborem i wskazaniami klienta.

Korzystanie z usług firmy poleasingowej wzbudza wśród klientów wiele wątpliwości. Szczególnie boją się o stan techniczny sprzętów oraz cenę nieadekwatną do możliwości urządzenia. Strzałem w dziesiątkę jest plan wprowadzony w sklepie internetowym www.world-it.pl , ponieważ przydziela gwarancję na kupowany sprzęt w razie problemów z użytkowaniem (nawet do sześciu miesięcy od daty zakupu). Oprócz tego posiada opcję, w której klient może mejlowo otrzymywać powiadomienia o nowościach oraz najkorzystniejszych i sezonowych ofertach.

Tak naprawdę prowadzenie własnego biura nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, wystarczy znaleźć alternatywne rozwiązania i szukać skutecznych metod oszczędzania (np. wybrać korespondencję mejlową, zrezygnować z wielu niepotrzebnych telefonów, szanować materiały eksploatacyjne oraz energię). Obecnie rodzimy rynek oferuje naprawdę korzystne i opłacalne propozycje, wystarczy dobrze poszukać i dogłębniej zainteresować się cięciem niepotrzebnych kosztów. Dobrym pomysłem może okazać się także skorzystanie z dofinansowania unijnego lub innego programu dla małych i średnich firm.

 

Autor zewnętrzny

Previous Polska Izba Przemysłu Targowego – 20 lat doświadczeń i sukcesów
Next Czy właściciele firm generują duże zarobki?

Może to Ci się spodoba

Koszty 0 Comments

Inflacja bije rekordy, a stopy ani drgną. Przedsiębiorcy obawiają się wzrostu oczekiwań płacowych

Polska od miesięcy należy do państw o najwyższej inflacji w Europie, zajmując wraz z Węgrami na zmianę pierwsze lub drugie miejsce. Węgrzy rozpoczęli już walkę z tym zjawiskiem, podobnie jak Czesi, gdzie inflacja jest

Koszty 0 Comments

Ministerstwo Finansów pominęło małe i średnie firmy w pracach nad nową akcyzą tytoniową

– Forum Akcyzowe zostało zawładnięte przez jeden z koncernów tytoniowych i to tematy związane zapewne z działalnością tego koncernu będą wiodły prym – mówi Przemysław Jaskóła, członek Stowarzyszenia Vaping Association Polska. To jedna z organizacji branżowych, które

Kiedy potrzebna jest ewidencja przebiegu pojazdu? Czy wymaga jej korzystanie z auta w leasingu?

Samochód w firmie to duże ułatwienie, ale też spora ilość dodatkowych formalności. Każdy właściciel firmowego auta stanął przed dylematem jak rozliczać użytkowany pojazd. Odliczenie wydatków związanych z eksploatacją samochodu od

Jak obniżyć koszt delegacji służbowej

W wielu branżach służbowe wyjazdy i delegacje to istotne obciążenie dla budżetu firmy. Oczywiście część kosztów, związanych z wyjazdem pracownika, można wpisać jako koszty uzyskania przychodu, jednak nie zawsze jest

Rozliczenia PIT-ów 0 Comments

Zmiany w uldze abolicyjnej wprowadzają limit odliczenia do 1360 zł

Od stycznia 2021 roku osoby, które rozliczają dochody z zagranicy zgodnie z metodą proporcjonalnego odliczenia, skorzystają z ulgi podatkowej tylko do kwoty 1360 zł. Ministerstwo Finansów tłumaczy, że ma to zapobiec nieprawidłowościom i unikaniu

Archiwizowanie dokumentów – kiedy i dlaczego?

Ekoakta to firma z kilkunastoletnim doświadczeniem. To właśnie my oferujemy szeroki wachlarz usług (w tym np. poczta firmowa) które są gwarancją najwyższej jakości i niezawodności. Nasza przeszkolona, niebywale zmotywowana i wykształcona

5 komentarzy

 1. Paulina
  30 sierpnia, 13:25 Reply
  Wydatki na biuro nie są dużym kosztem, ale pod warunkiem, że mamy już na start na przykład własne pomieszczenie, które możemy przeznaczyć pod biuro. W takim wypadku czynsz nam odpada, a co za tym idzie - koszta są mniejsze.
 2. Grześ
  21 września, 21:47 Reply
  Jeżeli prowadzimy biuro w domu to koszty są bardzo małe. Jedynie jakieś meble biurowe byłby droższe. Tak to raczej spokojnie zmieści się w kosztach typowy "Kowalski".
 3. Tomek
  10 sierpnia, 22:09 Reply
  Prowadzenie biura w swoim domu, w jakimś wolnym pomieszczeniu to najlepszy pomysł. Zaoszczędzamy na kosztach wynajmu, a to często najwyższe wydatki. Mamy dostęp do biura w każdym momencie. To najlepszy wybór, polecam.
 4. abra
  17 grudnia, 20:31 Reply
  Najlepiej chyba mieć swoje biuro i wtedy nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Szkoda tyko, że to nie jest takie proste.
 5. agon
  20 grudnia, 12:07 Reply
  Wydatki na biuro moim zdaniem nie są wielkim kosztem, ale wszystko zależy od tego, o jakim biurze mówimy, ile osób pracuje itp.

Zostaw odpowiedź