Egzekucja podatkowa – co nam zostanie?

Egzekucja podatkowa – co nam zostanie?

Podawanie nieprawdziwych danym w Urzędzie Skarbowym w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, obarczone jest ryzykiem egzekucji. Owa procedura polega na zajęciu dóbr posiadanych przez zadłużonego podatnika.

Egzekucja to rodzaj przymusu mający na celu odzyskanie należnych kwot podatkowych, jeśli inne metody okazały się nie skuteczne. Istnieje lista rzeczy niezbędnych do zapewnienia minimalnego poziomu przetrwania.

Zajęcie posiadanych dóbr materialnych podatnika, odbija się bezpośrednio na warunkach życiowych jego rodziny. W związku z tym nienaruszone muszą pozostać:

– pokarmy i opał umożliwiające egzystencje w okresie 30 dni,

– przedmioty konieczne do wykonywania zawodu przez członków rodziny z wyłączeniem samochodu.

Zabytki i pamiątki rodzinne nie powinny stanowić zabezpieczenia finansowego ze względu na dużą wartość sentymentalną. Powszechnie stosowane komputery w polskich gospodarstwach domowych nie są urządzeniami pierwszej potrzeby. Tego poglądu z pewnością nie popiera młodzież.

Sytuacja jest inna, jeżeli wspominany komputer i inne akcesoria są niezbędne w celu kontynuacji zawodu dłużnika. Do owych zawodów zaliczamy: informatyka, architekta krajobrazu i innych wykorzystujących owe dobra w 50% czasu pracy zarobkowej.

Ewelina Uroda
www.gazetapodatkowa.net

Previous Kasa fiskalna w taksówce - to konieczność?
Next Jakie są grzywny za wykroczenia skarbowe?

Może to Ci się spodoba

Egzekucja podatkowa 0 Comments

Termin – rzecz święta, nawet dla chorego podatnika

Osoby, które przez chorobę nie dotrzymały terminu, nie mogą liczyć na łaskawość fiskusa. Przekonał się o tym były członek zarządu jednej ze spółek, który ubiegał się o przywrócenie terminu na

Egzekucja podatkowa 2 komentarze

Jak wygląda egzekucja administracyjna?

Celem każdej egzekucji jest wykonanie oraz egzekwowanie należności lub innych czynności zgodnie z postanowieniem egzekucyjnym. Cała procedura obywa się w oparciu o ustawę sprzed 47 lat, która dokładnie ustala zakres

2 komentarze

  1. Miłosz
    17 września, 14:40 Reply
    Podawanie nieprawdziwych danym w Urzędzie Skarbowym w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, obarczone jest ryzykiem egzekucji. Ale osobiście nie znam osób, które by tak robiły.
  2. tako
    13 sierpnia, 15:52 Reply
    Zajęcie posiadanych dóbr materialnych podatnika, odbija się bezpośrednio na warunkach życiowych jego rodziny, więc lepiej uważać.

Zostaw odpowiedź