Oprogramowanie Outbound Call Center dla sprzedaży

Oprogramowanie Outbound Call Center dla sprzedaży

Podstawowym celem outbound call center jest dokonanie sprzedaży telefonicznej do istniejących klientów. Na przykład, odnawianie, cross-selling, pre-selling i zimnych połączeń do potencjalnych klientów. Dlatego większość z tych typów call center koncentruje się na procesach sprzedaży i korzysta z oprogramowania outbound call center dla efektywności.

Ponadto, operatorzy call center mogą dzwonić do klientów, aby zaoferować obsługę klienta, zbadać poziom zadowolenia klienta, przeprowadzić badania rynku, zbierać długi lub umówić się na spotkanie/rezerwację klientów. Zazwyczaj operatorzy w takich call center pracują z listami klientów i potencjalnych klientów, z którymi należy się skontaktować. A co za tym idzie, w swojej pracy wykorzystują system CRM do śledzenia i zarządzania interakcjami z klientami.

Połączenia wychodzące są zazwyczaj wykonywane ręcznie lub automatycznie przy użyciu różnego rodzaju dialerów. Zastosowanie dialerów pozwala operatorom na wykonywanie połączeń wychodzących w ściśle określonych ramach czasowych, a także na ograniczenie przestojów operatora i zwiększenie produktywności.

Główne metryki, które należy śledzić podczas obsługi połączeń wychodzących:

 • Wskaźnik konwersji (procent połączeń, które zakończyły się sprzedażą)
 • Liczba połączeń na operatora
 • Liczba połączeń na rekord
 • Zamknięcie na pierwszym połączeniu (FCC)
 • Współczynnik sukcesu
 • Średni czas trwania połączenia
 • Średni czas bezczynności
 • Obłożenie agentów
 • Odsetek porzuconych połączeń
 • Jakość połączeń

Rodzaje usług Call Center dla połączeń wychodzących

Generowanie leadów / telemarketing

Outbound call centers używają system do telemarketingu, które pomaga zbierać informacje o potencjalnych klientach. Dane te są wykorzystywane w celu zwiększenia zainteresowania klientów produktami i usługami firmy. Znaczna liczba outbound call center specjalizuje się wyłącznie w telemarketingu i generowaniu leadów. W ten sposób pomagają firmom zdobywać dodatkowe leady, promować produkty i zwiększać sprzedaż.

Ankietowanie klientów

Operatorzy zewnętrznych call center mogą również prowadzić badania rynku i ankiety wśród klientów. Zadania te są często zlecane wyspecjalizowanym call center. Ponadto, firmy często uciekają się do dzwonienia i przeprowadzania wywiadów z klientami, aby dowiedzieć się, jak klienci reagują na ich metody promocyjne lub aby określić zadowolenie klientów z produktów lub usług firmy.

Umawianie spotkań/rejestrowanie klientów

Firmy zarówno w sektorze B2B, jak i B2C wykorzystują możliwości planowania/rejestrowania spotkań, aby umawiać się na spotkania z potencjalnymi klientami. Funkcjonalność ta jest zazwyczaj wykorzystywana przez firmy sprzedające usługi, organizacje medyczne, firmy zajmujące się obrotem nieruchomościami i kredytami hipotecznymi oraz branże finansowe i ubezpieczeniowe. Umawianie spotkań jest również wykorzystywane w sektorze B2B, zwłaszcza jeśli firma sprzedaje złożone produkty, które wymagają odpowiedniej demonstracji.

Windykacja

Pracując przy windykacji, operatorzy dzwonią do osób lub firm, które mają przeterminowane długi wobec firmy, aby przekonać dłużników do rozpoczęcia spłaty zobowiązań. Istnieją specjalistyczne call center windykacyjne, które zatrudniają specjalnie przeszkolonych i certyfikowanych operatorów windykacyjnych. Specjaliści ci posiadają informacje o zadłużeniu, dane dłużnika oraz umiejętności negocjacyjne.

Większość dzisiejszych call center w chmurze obsługuje jednocześnie połączenia przychodzące i wychodzące. Dlatego wybór najlepszej wychodzącej telefonii cyfrowej sprowadza się w istocie do wyboru wirtualnej centrali z najbardziej odpowiednim zestawem narzędzi.

Jak oprogramowanie Outbound Call Center pomoże firmom zwiększyć sprzedaż

Po pierwsze, musisz zdecydować się na rodzaj połączeń wychodzących:

 • Pojedyncze

Połączenie z konkretnym klientem lub organizacją, które jest wykonywane przez konkretnego operatora. Jest ono wykonywane w ramach spersonalizowanej usługi. Istnieje również specjalny przypadek pojedynczego połączenia – oddzwonienia na nieodebrane numery oraz numery klientów, którzy zamówili oddzwonienie na stronie internetowej lub poprzez IVR.

 • Masowe 

Połączenia do szerokiej bazy klientów w celu ogólnego informowania. Takie połączenia wychodzące są praktycznie bezosobowe, co pozwala na ich automatyzację. Mogą być realizowane z operatorem i bez pracownika call center.

Prowadzenie masowych połączeń w trybie automatycznym jest jednym ze sposobów optymalizacji contact center i zwiększenia produktywności operatorów. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu rozwiązań call center, które integrują się z firmowymi bazami danych.

Następnie ważny jest wybór trybu połączeń wychodzących dla telemarketingu. Przykładowo, korzystając z Predictive średni czas wybierania numeru wyniesie zaledwie 30-60 sekund (rozrzut czasowy będzie się różnił w zależności od liczby operatorów call center, ustawień systemu itp.

Zimne i ciepłe połączenia pozwalają na poprawę efektywności firmy – znaczne zwiększenie sprzedaży bez inwestowania ogromnych kosztów. Oprogramowanie call center https://voiptimecloud.pl/call-center VoIPTime Contact Center dla call center wychodzących pozwala menedżerom firmy uwolnić się od rutynowych prac (wykonywanie zimnych połączeń, prowadzenie systemów CRM itp.). Rozwiązanie to jest bogate w wygodne funkcjonalności i może integrować się z każdym oprogramowaniem. Poza tym w czasie szczytowych sezonów lub ekspansji biznesu oprogramowanie VoIPTime jest elastyczne i skalowalne dzięki chmurze.

Pozwól menedżerom swojej firmy zająć się sprzedażą! Dzięki opartemu na chmurze rozwiązaniu VoIPTime Contact Center konwersje wzrosną, pracownicy będą mogli zająć się swoimi obowiązkami, a menedżer będzie miał kontrolę nad rozwojem biznesu.

Previous Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!
Next Jak zaprojektować sklep zoologiczny, aby zwiększyć zadowolenie klientów?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tylko 220 z 6 tys. firm wykonało obowiązkowy audyt energetyczny

Zaledwie 220 przedsiębiorstw złożyło informację o przeprowadzeniu audytu do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zobowiązanych jest do tego w sumie ponad 6 tys. podmiotów. Na realizację audytu pozostały im tylko trzy miesiące. Za

Wiadomości 0 Comments

Obsługa gotówki w gospodarce kosztuje 17 mld zł

W Polsce wciąż dominuje gotówka – w ten sposób przeprowadzanych jest nawet 90 proc. transakcji. To jednak kosztowne. Szacunki mówią o tym, że nawet 1 proc. PKB, czyli 17 mld zł. W

Wiadomości 0 Comments

Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!

W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie kierowców wciąż zmieniającymi się przepisami prawa drogowego. Pojawiają się kolejne zaostrzenia, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Czy dzięki

Wiadomości 0 Comments

Od 2013 zmiany w podatku tonażowym

Podatek tonażowy w tym roku przechodzi prawdziwą rewolucje. Wprowadzono bowiem nowe zmiany, które mają regulować dokładnie przypadki, w których przysługuje. Ma on dotyczyć przede wszystkim firm żeglugowych, firm użytkujących statki

Wiadomości 0 Comments

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach

Wiadomości 0 Comments

Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC

Jeżeli właściciel auta prowadzi bezpiecznie, może otrzymać tańszą stawkę OC. Informacje o stylu jazdy nie będą jednak deklarowane przez kierowcę, a zbierane przez specjalne systemy telemetryczne i analizowane przez odpowiednie aplikacje. Telemetria znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie w transporcie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź