Czy wszystkie firmy będą musiały używać kas fiskalnych?

Czy wszystkie firmy będą musiały używać kas fiskalnych?

Nowelizacja prawa w obszarze obowiązku stosowania kas fiskalnych przez przedsiębiorców wskazała nowy limit dochodu, który powinno się uzyskać, by być zwolnionym z obowiązku zakupu urządzenia rejestrującego.

Poprzednie lata miały granicę do 40 tys. zł transakcji, natomiast aktualnie ta granica równa się tylko 20 tys. zł. Zastosowanie nowych zasad skutkować będzie obowiązkiem ewidencjonowania dochodów przez jednoosobowe przedsiębiorstwa jak i małe, drobne zakłady.

Następną modyfikacją w aktualnym prawie jest nakaz prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu urządzeń fiskalnych przez szkoły nauki jazdy, które do tej pory znajdowały się w grupie podatników zwolnionych z tego obowiązku.

Owa aktualizacja zarządzenia Ministra Finansów, która weszła w życie z początkiem 2013 roku była rezultatem wielu nadużyć ze strony przedsiębiorstw w latach ubiegłych. Biznesmeni nie są zwolennikami nowych zasad i sprzeciwiają się im.

W rzeczywistości eksperci praw podatkowych zwracają uwagę, iż egzekwowanie przestrzegania prawa będzie znacznie trudniejsze niż do tej pory. W związku z tym coraz częściej będą realizowane kontrole okresowe jak na przykład te podczas miesięcy wakacyjnych w nadmorskich kurortach.

Paula Honc
www.gazetapodatkowa.net

Previous Jak rozumieć ustawę o CIT?
Next Jakie dochody okazjonalne są zwolnione z opodatkowania?

Może to Ci się spodoba

Kasy fiskalne 0 Comments

Jakie informacje o towarze powinny się znaleźć na paragonie?

Kasy rejestrujące działa na bazie kompatybilnego systemu, który to odkodowuje nazwy poszczególnych usług na podstawie ich kodu liczbowego. Prawo w Polsce nakłada obowiązek na właścicieli firmy, by paragony fiskalne zawierały

Kasy fiskalne 0 Comments

Co ze starą kasą fiskalną?

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność o charakterze handlowym powinien posiadać kasę fiskalną, aby rejestrować wszystkie transakcje i zdarzenia gospodarcze. Zdarza się jednak, że z czasem eksploatacji urządzenie się psuje lub

Kasy fiskalne 0 Comments

Czy można korzystać z jednej kasy fiskalnej w wielu miejscach?

Ostatnio pojawił się problem właściwego stosowania kas przez lekarzy, którzy pracują w wielu lokalizacjach. Obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży w gabinetach lekarskich jest już od jakiegoś czasu ustanowiony prawnie. Natomiast w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź