Czy wszystkie firmy będą musiały używać kas fiskalnych?

Czy wszystkie firmy będą musiały używać kas fiskalnych?

Nowelizacja prawa w obszarze obowiązku stosowania kas fiskalnych przez przedsiębiorców wskazała nowy limit dochodu, który powinno się uzyskać, by być zwolnionym z obowiązku zakupu urządzenia rejestrującego.

Poprzednie lata miały granicę do 40 tys. zł transakcji, natomiast aktualnie ta granica równa się tylko 20 tys. zł. Zastosowanie nowych zasad skutkować będzie obowiązkiem ewidencjonowania dochodów przez jednoosobowe przedsiębiorstwa jak i małe, drobne zakłady.

Następną modyfikacją w aktualnym prawie jest nakaz prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu urządzeń fiskalnych przez szkoły nauki jazdy, które do tej pory znajdowały się w grupie podatników zwolnionych z tego obowiązku.

Owa aktualizacja zarządzenia Ministra Finansów, która weszła w życie z początkiem 2013 roku była rezultatem wielu nadużyć ze strony przedsiębiorstw w latach ubiegłych. Biznesmeni nie są zwolennikami nowych zasad i sprzeciwiają się im.

W rzeczywistości eksperci praw podatkowych zwracają uwagę, iż egzekwowanie przestrzegania prawa będzie znacznie trudniejsze niż do tej pory. W związku z tym coraz częściej będą realizowane kontrole okresowe jak na przykład te podczas miesięcy wakacyjnych w nadmorskich kurortach.

Paula Honc
www.gazetapodatkowa.net

Previous Jak rozumieć ustawę o CIT?
Next Jakie dochody okazjonalne są zwolnione z opodatkowania?

Może to Ci się spodoba

Kasy fiskalne 0 Comments

Wewnątrzwspólnotowa transakcja bez podatku VAT-EU

Zgodnie z ustawą podatkowi od towarów i usług podlega odpłatna dostawa towarów zlecona na obszarze kraju, oraz wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT). W celu realizacji transakcji wewnątrzwspólnotowych, podmiot musi być poddany

Kasy fiskalne 0 Comments

Kasa fiskalna w taksówce – to konieczność?

Nie wszyscy przedsiębiorcy świadczący usługi przewozowe taksówka mają obowiązek wystawiania paragonów fiskalnych klientom. Obowiązek ten nie dotyczy tych podatników, którzy świadczone usługi kierują tylko do klientów gospodarczych wystawiając przy tym

Kasy fiskalne 0 Comments

Obowiązujące rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych

Od kwietnia bieżącego roku zostało wprowadzone nowe rozporządzanie w sprawie kas fiskalnych. Dotyczy ono sposobu ewidencjonowania kas oraz warunków ich serwisowania. Przed rozpoczęciem prowadzenia ewidencji, podatnik powinien złożyć do właściwego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź