Jak liczyć dochody dziecka z zagranicy?

Jak liczyć dochody dziecka z zagranicy?

Dostawanie środków z racji prorodzinnej formy rozliczania podatku VAT jest obarczone limitem przychodu, jaki dziecko może uzyskać w danym okresie podatkowym.

Wątpliwości budzą się w kwestii wliczania do limitu wartości zarobku potomka uzyskanych poza krajem zamieszkania. Zgodnie z krajowymi ustawami wszystkie przychody należy ująć, nawet te, dla których podatek został odliczony w miejscu pracy zarobkowej. Definiuje to, iż rodzin ubiegających się o ten dodatek jest bardzo mało.

Ponadto, aby w ogóle rozważać o uzyskaniu ulgi, potomek musi:

– nie być starszy niż 25 lat z określeniem aktywnego uczenia się w akademii wyższej,

– być aktywnym uczniem,

– posiadać dochody nieujęte w rozliczeniu VAT,

– nie korzystać z papierów wartościowych i odrębnych dóbr tego rodzaju.

W Polsce sytuacja jest dość prosta, jednak za granicą zwolnione od podatku dla młodzieży są wynagrodzenia na podstawie indywidualnych umów zawartych pomiędzy ojczyzną, a krajem zatrudnienia.

Regulacje owe mają za zadanie uniknięcie obowiązku uiszczania podatku w dwóch instytucjach podatkowych. Dochody uzyskanie w niżej podanych państwach są zwolnienie z opodatkowania w Polsce:

-Francja,

-Hiszpania,

-Irlandia,

-Niemcy,

-Szwajcaria,

-Wielka Brytania.

Podatek zapłacić w Polsce należy za pracę między innymi w: Belgii, Danii, Holandii, Islandii.

Nie likwiduje to jednak faktu, iż wszystkie kwoty zarobione za granicą podlegają zsumowaniu do łącznej wartości dochodu dziecka uczącego się. Przekroczenie progu limitowego jest najczęstszym powodem utracenia ulgi prorodzinnej w deklaracjach dochodowych. Dlatego też owe rozporządzenie spotyka się z niezrozumieniem wśród zainteresowanych rodzin.

 

Ewelina Uroda
www.gazetapodatkowa.net

Previous Jakie obowiązki podatkowe ma nowy właściciel firmy?
Next Jakie wydatki nie są objęte ulgą CIT?

Może to Ci się spodoba

Odliczanie i zwroty podatku 0 Comments

Podatek od opłat eksploatacyjnych w wynajmowanym lokalu

Najemca oferujący mieszkanie najczęściej oczekuje opłaty za czynsz płatnej z góry. Inne koszty eksploatacyjne, które ponoszą lokatorzy rozliczane są na postawie zużycia poszczególnych mediów. Podatnicy nie zawsze wiedzą, kiedy ciąży

Odliczanie i zwroty podatku 0 Comments

VAT – rządowy plan walki z oszustami podatkowymi

Według różnych szacunków luka podatkowa w VAT wynosi od 30mld do 40mld zł rocznie. Jak wskazują eksperci z z Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyclingu  (branży, w której wyłudzenia VAT

Odwrotne obciążenie – obowiązki stron transakcji

Zasadą jest, że obowiązek rozliczenia się z podatku VAT przypisany jest sprzedawcy. Nabywca  reguluje należność wraz z podatkiem, a pieniądze z tytułu VAT na konto urzędu skarbowego przekazuje wystawca paragonu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź