Jaki ujmować wpłaty od internetowych klientów?

Jaki ujmować wpłaty od internetowych klientów?

Obecnie podstawą prowadzenia działalności gospodarczej jest otwarcie i ciągłe odświeżanie strony internetowej. Jest odpowiedzią na potrzeby wirtualnych zainteresowanych, którzy wiadomości szukają w sieci. Jak właściciel firmy powinien traktować dobrowolne wpłaty od internautów?

Powstają platformy, które trudnią się dawaniem porad, wskazówek, podstaw prawnych, wróżb i różnych innych. Nie określają jednak minimalnej opłaty za oferowane usługi, ponieważ uważają to za sprawę indywidualną każdego klienta i dają prawo do wyboru.

Dowolną wpłatę można potraktować dwojako. Z jednej strony jako darowiznę (podatek odprowadza nabywca w zgodzie z prawem kodeksu cywilnego), a z drugiej jako przychód z działalności gospodarczej (prawo o podatku dochodowym).

Interpretacja i forma opodatkowania należy przede wszystkim do przedsiębiorcy. Musi jednak wiedzieć, że w przypadku kontroli skarbowej powinien mieć właściwe dokumenty potwierdzające działanie zgodnie z prawem.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Czy ceny transferowe są kontrolowane?
Next Co zrobić, aby zmniejszyć wydatki firmowe?

Może to Ci się spodoba

Podatnik w urzędzie 1Comments

Kiedy samorządy terytorialne opłacają podatek od nieruchomości?

Podatek od posesji płaci właściciel. Gdy gmina opiekuje się budynkami niewynajętymi innym podmiotom do użytku to musi odprowadzać od nich odpowiednią kwotę podatku. Organizacje państwowe zapłacą podatek od nieruchomości, jeśli

Umowy i wymiana informacji w zakresie unikania podwójnego opodatkowania

Podwójne opodatkowanie, czyli nakładanie porównywalnych podatków w dwu państwach na tego samego podatnika, z tego samego tytułu i za taki sam okres miałoby się do tej pory dobrze, gdyby nie

Podatnik w urzędzie 2 komentarze

Skąd pozyskać pieniądze na start?

Otwarcie działalności gospodarczej to nie tylko całe mnóstwo formalności. To przede wszystkim ogromny nakład finansowy, którego zdobycie jest bardzo trudno. Zwykle są to oszczędności całego życia lub pożyczone pieniądze. Jak

6 komentarzy

 1. Patryk
  30 sierpnia, 13:19 Reply
  W dobie internetu to normalne. Z drugiej strony uważajcie na te strony z wróżbami, bo często podszywają się tam oszuści, którzy tylko piszą brednie, nie mając żadnego pojęcia o wróżbach.
 2. Radek
  16 września, 14:20 Reply
  Obecnie podstawą prowadzenia działalności gospodarczej jest otwarcie i ciągłe odświeżanie strony internetowej i ważne, żeby robili to profesjonaliści, a wszystko będzie pod kontrolą.
 3. paweł
  04 sierpnia, 18:08 Reply
  Nikogo nie osądzam, ale często przedsiębiorcy myślą w jaki sposób można tych dochodów nie księgować i nie udowadniać na piśmie. Chociaż nie każdy jest taki sam.
 4. Misiekk
  08 sierpnia, 12:37 Reply
  Ciężko mi powiedzieć jak to powinno być traktowane przez odpowiednie organy państwowe. Pieniądze w takich sytuacjach czasem są uczciwie zarobione, a czasem po prostu wyciągnięte od biednego klienta (często też oszukiwanego). Jednak teoretycznie każdy ma wolną wolę, więc?
 5. marek
  19 listopada, 17:52 Reply
  Jeżeli pieniądze są uczciwe to ok, gorzej, gdy niestety są zarobione na krzywdzie człowieka. Nie szanuję tego.
 6. marki
  25 stycznia, 12:46 Reply
  Przede wszystkim nie wszystkie zapłaty internetowe są ujmowane przez przedsiębiorców - taka smutna prawda.

Zostaw odpowiedź