Kiedy można mówić o stracie podatkowej?

Kiedy można mówić o stracie podatkowej?

Wielu przedsiębiorców zakłada dwój interes, żeby osobiście decydować o zakresie powinności oraz pozyskiwać przyzwoite pieniądze, które ułatwią funkcjonowanie na średnim poziomie. Niejednokrotnie jednak plany finansowe spadają poniżej oczekiwanego poziomu i można mówić o stratach podatkowych. Czym w rzeczywistości jest i czy warto się jej obawiać?

Strata podatkowa następuje w chwili, gdy wydatki przewyższają dochody. Wtedy przedsiębiorca zostaje zwolniony z uiszczenia podatku dochodowego, ponieważ nie osiągnął wyniku dodatniego. Musi jednak udowodnić pozyskane przychody i rozchody oraz wynik końcowy (czyli stratę podatkową).

Aby określić stratę podatkową należy tylko obliczyć podatek CIT, bowiem niezbędne będzie dodanie zysków wynikających z prowadzenia działalności, kosztów uzyskania przychodu oraz poniesione straty.

O stratach podatkowych nie można myśleć w sytuacji, gdy przychody nie zostały opodatkowane, również gdy firma przechodziła przekształcenie oraz gdy problem dotyczy instytucji państwowych lub o charakterze publicznym.

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Czym różni się przychód od dochodu?
Next Jaką formę amortyzacji jachtu wybrać?

Może to Ci się spodoba

Dokumentacja i rozliczanie 0 Comments

Kto może złożyć podpis na zeznaniu CIT -8?

Osoba, która podpisze się pod formularzem, zapewnia o poprawności informacji w nim ujętych. Nie każdy ma predyspozycje do wzięcia na siebie takiej odpowiedzialności. W obszarze spółek kapitałowych instytucją upoważnioną do

Dokumentacja i rozliczanie 1Comments

Czy ceny transferowe są kontrolowane?

W trakcie przygotowywania dokumentacji podatkowych lub druków indywidualnych dla firmy, nadchodzi pora na ustalenie cen transferowych. Czym są w rzeczywistości oraz kiedy powinny być stosowane? Czy ktoś kontroluje ich wartość?

Dokumentacja i rozliczanie 0 Comments

Usługi zagraniczne w CIT

CIT to podatek dochodowy od osób prawnych. Poniższy artykuł poświęcony będzie rozwiązaniu wątpliwości w przypadku rozliczania podatku CIT przez przedsiębiorców korzystających z usług doradców za granicą kraju. Przedsiębiorcy działający na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź