Co z zakupem artykułów papierniczych?

Co z zakupem artykułów papierniczych?

Wiele firm, szczególnie tych większych, posiada sekretariaty lub biura dla swoich pracowników. Oczywiste jest, że w takich warunkach konieczne jest korzystanie z artykułów papierniczych (np. długopisy, zeszyty, segregatory, zakreślacze itd.). Czy zatem można takie zakupy wpisać do księgi przychodów i rozchodów?

Okazuje się, że według ustaleń i interpretacji ustawowych wszelkie artykuły biurowe nie mogą być traktowane jako niezbędne do pracy materiały i znaleźć się powinny w polu przeznaczonym na pozostałe wydatki.

Są jednak jeszcze inne wytyczne, które informują o możliwości wpisania do księgi przychodów i rozchodów materiałów, które w dużej mierze stanowią podstawę do większej konstrukcji, np. części billboardów, plakatów, reklam. Dodatkowo chodzi również o pudełka, butelki lub folie jako element pakowania towaru.

Zatem artykuły biurowe traktowane są jako przedmioty dodatkowe w prowadzeniu przedsiębiorstwa i nie stanowią podstawy pozyskiwanych dochodów.

Ważne, aby prawidłowo rozróżniać i klasyfikować kupowane towary przede wszystkim po to, aby unikać pomyłek i konfliktowych sytuacji.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Wszystko o uldze rehabilitacyjnej
Next Wszystko o podatku śmieciowym

Może to Ci się spodoba

Samochód 2 komentarze

Mandat dla pracownika – jak księgować?

Wielu podwładnych, szczególnie w branży przedstawicielstwa handlowego, ma samochód zapisany na firmę i może z niego korzystać w ramach spełnianych przez siebie powinności zawodowych. Niejednokrotnie zmierzają w różne miejsca, ignorują

Kiedy do kosztów 2 komentarze

Czy wymiana opon w samochodzie to wydatek firmowy?

Każdy przedsiębiorca, który zarejestrował swój pojazd na działalność wie, że kupno części i naprawa bywa bardzo kosztowna. Dlatego też wprowadzono udogodnienie, które umożliwia wymianę opon, a następnie wpisanie tej usługi

Rosną ceny i konsumpcja gazu w Polsce. Taka tendencja będzie się utrzymywać

Mimo zbliżającego się sezonu letniego nic nie wskazuje na to, że ceny gazu ziemnego będą spadać – podkreśla Ireneusz Sawicki z gazowniczej spółki Handen. Na wzrost cen wpływa m.in. sytuacja na sąsiednich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź