Czym jest zbiorcze polecenie wyjazdu?

Czym jest zbiorcze polecenie wyjazdu?

Zbiorcze polecenie wyjazdu wystawiane jest przez pracodawcę na potrzeby wyjazdu służbowego, w którym uczestniczy przynajmniej kilku zatrudnionych. Jest on niezbędny do wpisania całej delegacji w koszty uzyskania przychodu. Jednak należy zachować podstawowe zasady, aby urzędnik podatkowy nie miał zastrzeżeń. Co zatem należy zrobić?

Dokument zbiorczego polecenia wypisywany jest, aby zminimalizować ilość papierkowej roboty oraz ułatwić całą procedurę. Teoretycznie każdy pracownik powinien otrzymać osobne pismo, jednak mija się to z celem jeśli wyjeżdża więcej osób.

Na zbiorczym poleceniu wyjazdu powinny znaleźć się wszystkie niezbędne dane i informacje, które określają szczegóły delegacji. Przede wszystkim datę wyjazdu i przyjazdu, trasę przejazdową, podpisy pracowników oraz przełożonego oraz osoby wypisującej druk.

Dodatkowo w związku z delegacją przygotowuje się dowody księgowe z delegacji, które zawierać muszą dane pracowników, dokładny opis zdarzenia, ustalenie wydatków oraz wszystkich dowodów potwierdzających zdarzenie. Nie należy zapominać, że zatajanie lub poświadczanie nieprawdy w dokumentach przedsiębiorstwa jest niezgodne z prawem i może być karane w zależności od skali procederu.

 

Justyna Błahut
www.gazetapodatkowa.net

Previous Podatek za importowanie
Next Kto musi opłacać podatek leśny?

Może to Ci się spodoba

Koszty pracownicze 0 Comments

Jak obliczyć listę płac?

Każda szanująca się działalność gospodarcza ma wykwalifikowanych księgowych, którzy zajmują się stroną formalną. Niejednokrotnie ilość nowych ustaw jest tak duża, że sam przedsiębiorca we wszystkim się nie orientuje i nie

Koszty pracownicze 0 Comments

Ile wynosi składka wypadkowa w 2013 roku?

Każdy pracodawca musi przekazywać obowiązkowe składki ubezpieczeniowe za swoich podwładnych (emerytalne, zdrowotne, itd.). W przypadku ubezpieczenia wypadkowego przełożony pomija pracowników, którzy znajdują się na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Metody obliczania

Koszty 0 Comments

W 2019 roku wchodzą nowe obciążenia prawne dla pracodawców. Koszty pracy będą dalej rosnąć

Polscy pracodawcy odczuli w ostatnich miesiącach wzrost kosztów pracy. Generują go, po pierwsze, dobra koniunktura gospodarcza, która pociąga za sobą wzrost płac, a po drugie, szereg zmian prawnych, na które pracodawca

2 komentarze

  1. Waldek
    02 września, 17:18 Reply
    Interesuje mnie jeszcze taka sprawa, ile jest płacone za pobyt w delegacji? Czy pracodawca ma obowiązek pokrycia kosztów wyżywienia i innych podobnych?
  2. czess
    10 sierpnia, 14:07 Reply
    Dokument zbiorczego polecenia wypisywany jest, aby zminimalizować ilość papierkowej roboty. Gdyby tak zminimalizować ją do końca to było by pięknie.

Zostaw odpowiedź