Dlaczego sklep internetowy kupuje kasę fiskalną?

Dlaczego sklep internetowy kupuje kasę fiskalną?

W ciągu ostatnich kilku lat otwarto mnóstwo sklepów on-line. Sprzedają ciekawe przedmioty, szczególnie nieosiągalne na większą skalę lub niespotykane w Polsce. Kuszą niskimi cenami i szybko zdobywają oddanych klientów. Czy w związku z dużymi przychodami sklep internetowy powinien zaopatrzyć się kasę fiskalną?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że wpływ na zainstalowanie kasy fiskalnej ma uzyskany w ciągu roku obrót. Oznacza to, że jeśli przedsiębiorca przekroczy 20 tys. zł przychodów w ciągu roku, wtedy zobowiązany jest zaopatrzyć się w urządzenie zapisujące wszystkie dokonane transakcje.

Oprócz tego istnieją branże, w których bez względu na obroty, należy założyć kasę fiskalną. Wśród nich wskazać trzeba sprzedawanie gazów, części oraz całych silników, przyczep, telewizorów, sprzętów fotograficznych oraz artykułów tytoniowych.

Warto jednak wiedzieć, że jeśli przedsiębiorstwo nie ma kasy fiskalnej musi w inny sposób kontrolować prowadzoną sprzedaż. Zwykle właściciele prowadzą ewidencję, w której zapisują transakcje lub posiadają historię przelewów w banku lub na poczcie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Jak przekazuje się okresową emeryturę kapitałową?
Next Banki najlepsze dla firm

Może to Ci się spodoba

Akcyza 0 Comments

Nadpłacona przez sprzedawców oleju opałowego akcyza do odzyskania

8 sierpnia 2016 r. został opublikowany wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie o sygn. C-418/14 (Dz. Urz. UE C:2016:287 z dnia 8 sierpnia 2016

Kasy fiskalne 0 Comments

Co ze starą kasą fiskalną?

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność o charakterze handlowym powinien posiadać kasę fiskalną, aby rejestrować wszystkie transakcje i zdarzenia gospodarcze. Zdarza się jednak, że z czasem eksploatacji urządzenie się psuje lub

Kasy fiskalne 0 Comments

Nowe przepisy dotyczące kas rejestrujących

Od początku kwietnia tego roku weszło w życie nowe rozporządzenie w zakresie kas fiskalnych. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy paragonów. Do końca września 2013 roku podatnicy mają czas na dostosowanie

2 komentarze

  1. Maciej90
    Sierpień 01, 01:26 Reply
    Podejrzewam, że większość tych sklepów internetowych przekracza obrót 20.000 złotych w ciągu roku, więc będą musieli zakupić te kasy.
  2. Anna
    Sierpień 01, 16:58 Reply
    Wydaje mi się, że nawet przy mniejszych obrotach taka kasa jest bardzo przydatna. Oczywiście nadal można wszystkie transakcje zapisywać na poczcie, ale wszelkie rachunki są dodatkowym zabezpieczeniem (oczywiście w przypadku wszelkich nieprawidłowości).

Zostaw odpowiedź