Dlaczego sklep internetowy kupuje kasę fiskalną?

Dlaczego sklep internetowy kupuje kasę fiskalną?

W ciągu ostatnich kilku lat otwarto mnóstwo sklepów on-line. Sprzedają ciekawe przedmioty, szczególnie nieosiągalne na większą skalę lub niespotykane w Polsce. Kuszą niskimi cenami i szybko zdobywają oddanych klientów. Czy w związku z dużymi przychodami sklep internetowy powinien zaopatrzyć się kasę fiskalną?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że wpływ na zainstalowanie kasy fiskalnej ma uzyskany w ciągu roku obrót. Oznacza to, że jeśli przedsiębiorca przekroczy 20 tys. zł przychodów w ciągu roku, wtedy zobowiązany jest zaopatrzyć się w urządzenie zapisujące wszystkie dokonane transakcje.

Oprócz tego istnieją branże, w których bez względu na obroty, należy założyć kasę fiskalną. Wśród nich wskazać trzeba sprzedawanie gazów, części oraz całych silników, przyczep, telewizorów, sprzętów fotograficznych oraz artykułów tytoniowych.

Warto jednak wiedzieć, że jeśli przedsiębiorstwo nie ma kasy fiskalnej musi w inny sposób kontrolować prowadzoną sprzedaż. Zwykle właściciele prowadzą ewidencję, w której zapisują transakcje lub posiadają historię przelewów w banku lub na poczcie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Previous Jak przekazuje się okresową emeryturę kapitałową?
Next Banki najlepsze dla firm

Może to Ci się spodoba

Kasy fiskalne 0 Comments

Warunki posiadania kas fiskalnych

Każdy przedsiębiorca, który działa w branży handlowej powinien posiadać kasę fiskalną i księgować na niej każdą transakcję. Obowiązek ten nie dotyczy jedynie rolników, którzy korzystają z ryczałtu. Rejestracja każdej transakcji

Zwrot za materiały budowlane – kogo dotyczy i na jakich zasadach

Możliwość ubiegania się o zwrot za materiały budowlane na cele mieszkaniowe mają osoby, które wydatków dokonały po 1 stycznia 2006r. Ci, którzy zakupy materiałów poczynili po 1 stycznia 2014r. z

Kasy fiskalne 0 Comments

Kiedy można zlikwidować kasę fiskalną?

W niektórych przypadkach przedsiębiorca z własnej woli lub w wyniku okoliczności, które go do tego zmuszają, zmienia kierunek prowadzonej działalności gospodarczej. Taka czynność często powiązana jest ze zmianą docelowej grupy

2 komentarze

  1. Maciej90
    01 sierpnia, 01:26 Reply
    Podejrzewam, że większość tych sklepów internetowych przekracza obrót 20.000 złotych w ciągu roku, więc będą musieli zakupić te kasy.
  2. Anna
    01 sierpnia, 16:58 Reply
    Wydaje mi się, że nawet przy mniejszych obrotach taka kasa jest bardzo przydatna. Oczywiście nadal można wszystkie transakcje zapisywać na poczcie, ale wszelkie rachunki są dodatkowym zabezpieczeniem (oczywiście w przypadku wszelkich nieprawidłowości).

Zostaw odpowiedź