Czy ceny transferowe są kontrolowane?

Czy ceny transferowe są kontrolowane?

W trakcie przygotowywania dokumentacji podatkowych lub druków indywidualnych dla firmy, nadchodzi pora na ustalenie cen transferowych. Czym są w rzeczywistości oraz kiedy powinny być stosowane? Czy ktoś kontroluje ich wartość?

Ceny transferowe wykorzystywane są w przypadku działających ze sobą kontrahentów w odniesieniu do handlowania towarem. Zazwyczaj chodzi o odrębne oddziały tej samej spółki lub rozmieszczone siedziby jednego przedsiębiorstwa.

Należy wyraźnie powiedzieć, że powinnością każdego przedsiębiorstwa jest przygotowywanie całej dokumentacji dotyczącej cen transferowych ustalonych na konkretny rok. Fundamentalnym powodem dopełniania formalności jest możliwość zorganizowania kontroli, która zajmuje się szukaniem nieprawidłowości oraz oszustw podatkowych.

Nie należy zapominać, że zgodnie z obowiązującym obecnie prawem nie obowiązują szablony oraz wzory dokumentów, które musi w tym zakresie wypełnić przedsiębiorca. Zatem wszystkie druki kompletuje indywidualnie i sam ocenia, które trzeba zachować do sprawdzenia.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Previous Jakie dokumenty poświadczą dochody spółki?
Next Jaki ujmować wpłaty od internetowych klientów?

Może to Ci się spodoba

Dokumentacja i rozliczanie 1Comments

Jak wpisać leasing do ksiąg rachunkowych?

Obecnie część przedsiębiorców posiada problemy finansowe lub kłopoty ze spłatą kredytu. Dobrym rozwiązaniem dla małych firm jest skorzystanie z leasingu. Decydują się na niego właściciele, którzy muszą zakupić pojazd mechaniczny.

Korekta zeznania podatkowego

Termin składania deklaracji PIT oraz CIT upływa 30 kwietnia każdego roku. Do końca kwietnia należy też wpłacić na konto urzędu skarbowego kwoty wykazane z zeznaniu rocznym jako niedopłata. Do deklaracji,

Dokumentacja i rozliczanie 0 Comments

Od stycznia same nowości w leasingu

Od tego roku w życie weszły nowe ustalenia w sprawie leasingowania. Wbrew powszechnej opinii dają wiele korzyści samym zainteresowanym i ułatwiają podstawowe procedury. Oprócz tego są sprzyjające dla tych, którzy

1 Comment

  1. bobo
    07 sierpnia, 16:51 Reply
    Czy we wszystkich przypadkach musi być tyle biurokracji? Po co zawsze tyle papierków?

Zostaw odpowiedź